Партія регіонів не знайшла воїнам УПА місця на цвинтарі

На військовому меморіальному кладовищі, де ховатимуть загиблих за Україну учасників бойових дій, не знайдеться місця воїнам УПА.

Верховна рада прийняла проект постанови про створення національного військового кладовища. На ньому ховатимуть ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, а також загиблих за Україну учасників інших військових конфліктів. Воїнам УПА, згідно із законопроектом, на цьому кладовищі місця не знайдеться.

Як зазначив автор документу, нардеп Вадим Колесніченко (Партія регіонів), в рік святкування 20-річчя незалежності і 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни загальнодержавне значення має "увічнення пам'яті воїнів-визволителів, ветеранів війни і захисників Батьківщини", пише видання "КоммерсантЪ-Украина".

"Згадувати своїх синів народи будуть на військових меморіальних кладовищах: американці - на Арлінгтоні, італійці - в Мілані, ізраїльтяни - на кладовищі "Яд-Вашем", росіяни - на федеральному військовому меморіальному кладовищі", - відзначається в пояснювальній записці до документу.

Аналогічний національний меморіал Колесніченко пропонує створити в Україні - в селищі Биківня Київській області. Після прийняття проекту постанови буде сформовано робочий комітет, до якого увійдуть представники Міноборони, ветеранських організацій, чиновники київських міської та обласної адміністрацій. Комітет займатиметься розробкою проекту меморіалу.

За словами Колесніченка, на цвинтарі ховатимуть ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників війни в Афганістані та інших збройних конфліктів. При цьому депутат заявив, що тут не ховатимуть воїнів УПА, тому що формально вони не є ветеранами.

На думку Юрія Шухевича - сина одного із засновників УПА Романа Шухевича, пропозиції Колесніченка можуть внести розкол в українське суспільство. "Вадим Колесніченко тільки й робить, що зіштовхує українців між собою", - заявив Шухевич.

Втім, заступник директора Інституту історії України Національної академії наук Станіслав Кульчицький підтримує ідею створення військового меморіалу. "Але якщо кладовище національне, то на ньому не можна ховати тільки радянських ветеранів. Вибірковий підхід в даному випадку абсолютно неприпустимий", - повідомив Кульчицький. На його думку, перед створенням національного меморіалу необхідно провести громадські слухання, які допомогли б вирішити усі спірні питання.

Читайте також:

Комуністи в Одесі розірвали та розтоптали прапор УПА

Тягнибок запропонував відмінити радянські свята

З нового підручника історії викинули розділ про УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: