Експерти з'ясували, чому в Одесі падають будинки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ймовірно, так відбувається через будівництва новобудов поблизу.

Знову обвал будинку в Одесі. У старовинній двоповерховій споруді впали перекриття даху, а зі стін висипалось каміння. Це вже другий обвал у морському місті за тиждень і четвертий за останні півтора місяця. Усі споруди мали аварійний статус, але там постійно мешкали люди - і лише дивом минулося без постраждалих.

Про будинкопад і житлові перспективи людей, які втрачають дах над головою - в сюжеті ТСН.19:30.

Жителі історичного центру Одеси з острахом лягають спати – бояться, щоб їхній будинок не став наступним в ланцюгу руйнувань і не поховав їх під завалами. Цей чотириповерховий дім впав надвечір. Якби вночі, кажуть мешканці, вони б не вижили.

Попередньою причиною обвалу правоохоронці назвали порушення техніки безпеки. Винуватять у цьому будівельників, які демонтували конструкції на сусідньому об'єкті.

"Ось вони почали колупати ці монолітні блоки, що, власне, ось цим воно і закінчилося. Колупанням 14 поверхів з паркінгом в два поверхи вниз у місті, яке стоїть на катакомбах", – розповідає місцева жителька.

Сучасна споруда може б і встояла, кажуть фахівці. Але цій було понад 150 років і вона, як і більшість будинків у середмісті – з крихкого черепашника. Чимало з тутешніх споруд взагалі без фундаменту. Експерти порівняють їх з картковими будиночками.

"Достатньо дістати якусь цеглинку або частину основи, на якій він стоїть, для того, щоб цей картковий будинок завалився. У нас закінчуються карантинні заходи частково і розпочнеться активне будівництво", – вважає будівельний консультант Дмитро Дмитрик.

Відео Будинкопад в Одесі: що робити людям, які залишились без даху над головою

Знову обвал будинку в Одесі. У старовинній двоповерховій споруді впали перекриття даху, а зі стін висипалось каміння. Це вже другий обвал у морському місті за тиждень, і четвертий за останні півтора місяця. Усі споруди мали аварійний статус, але там постійно мешкали люди. Про будинкопад і житлові перспективи людей, які втрачають дах над головою - у сюжеті.

Будинкопад в Одесі: що робити людям, які залишились без даху над головою

І вже за 4 дні – новий обвал. Сьогодні вночі в споруді впали перекриття. Обійшлося без жертв. Будинок ще кілька років тому визнавали аварійним, але згодом перекваліфікували на ветхий. Мешканці підозрюють, зробили це для того, щоб продовжувати збирати комуналку. Бідкаються, що обвали в цьому районі не вперше. Адже старі будинки тут опинилися в щільному кільці багатоповерхівок. 

"Я думаю, що людям давно вже треба було щось запропонувати. Тоді коли це сталося перший раз, вони пообіцяли людям підремонтувати. На цьому все скінчилося", – кажуть місцеві.

Будинки в Одесі падатимуть і надалі – прогнозують експерти з будівництва. Адже споруди з кожним роком дряхліють та потерпають від наступу новобудов. Через це свого часу середмістя Одеси не потрапило до культурної спадщини ЮНЕСКО. Але вихід є, кажуть фахівці.

"Сьогодні оптимальним рішенням буде моніторинг, буде введення більш жорстких заходів, стосовно експлуатації цих старих споруд і, звісно ж, дотримання новобудовами якихось запобіжних заходів", – каже Дмитрик.

"Зі свого боку ми хотіли б посилити контроль, але з іншого боку я хочу "подякувати" наш уряд та народних депутатів, які сьогодні ухвалили рішення, що нам, як вони називають "свій паук у вигляді ГАСКА" не потрібен і ми не маємо права заходити і нічого робити", – жаліється міський голова Одеси Геннадій Труханов.

За останні півтора місяця  просто неба залишилися понад півсотні одеситів - зараз більшість розселили по готелях. Якщо їхні будинки визнають безнадійно зруйнованими, людей переселять. Але частіше такі споруди після обвалу латають і мешканці повертаються у житло, що тріщить ночами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції