Генпрокуратура вирішила не чіпати Ющенка за свідчення проти Тимошенко

Генпрокуратура вирішила не чіпати Ющенка за свідчення проти Тимошенко

ГПУ підстав вважати свідчення Ющенко неправдивими немає / Фото: УНІАН

Там вважають, що підстав вважати свідчення екс-президента неправдивими немає.

Генеральна прокуратура України відмовилась порушувати кримінальну справу стосовно екс-президента країни Віктора Ющенка за дачу неправдивих свідчень щодо "газової справи" Юлії Тимошенко. Про це у своєму блозі повідомляє лідер громадського об'єднання "Новий Київ" Зорян Шкіряк.

Згідно з відповіддю Генпрокуратури, розміщеною в блозі Шкіряка, суд, виносячи вирок Юлії Тимошенко, не вважав свідчення Ющенко помилковими і більше того, посилався на слова екс-президента в мотивувальній частині обвинувального вироку. На думку прокурорів, це свідчить про те, що підстав вважати свідчення Ющенко неправдивими немає.

Як пояснив Шкіряк, лист з Генпрокуратури, датований 31 жовтня, він отримав у середу, 9 листопада.

За даними "Української газети", Зорян Шкіряк написав заяву на Віктора Ющенко 18 серпня. Шкіряк звинувачував екс-президента у наданні завідомо неправдивих свідчень на судовому засіданні 17 серпня 2011 року. Таким чином, на його думку, дії Ющенка потрапляли під частину 2 статті 384 КК України. На думку Шкіряка, слова Ющенка про те, що він не міг вплинути на газові переговори Тимошенко з Москвою в кінці 2008 року, не відповідають дійсності.

З подібною заявою з проханням порушити справу проти Віктора Ющенка в Генпрокуратуру Україна також звертався депутат Верховної Ради Геннадій Москаль.

Свідчення Ющенка назвали помилковими і в Росії. За даними РІА Новости, яке посилалося на джерело в Кремлі, Ющенко "особисто хотів отримати політичні дивіденди і пропонував президентові Росії Дмитру Медведєву самим підписати угоду про врегулювання газових проблем".

11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читате також:

Ющенко: Тимошенко-президент привела б Україну до катастрофи

Турчинов розповів, як Ющенко змінив свої свідчення

Лідер НУ-НС звинуватив Ющенка у боягузтві

Ющенко хотів взяти Тимошенко на поруки, але передумав

Повʼязані теми:

Наступна публікація