Грищенко впевнений, що вирок Тимошенко не має заважати угоді з ЄС

Грищенко впевнений, що вирок Тимошенко не має заважати угоді з ЄС

Костянтин Грищенко / Фото: УНІАН

За словами Грищенка, Тимошенко притягли до відповідальності не за політичну роль у державі, а за діяльність, яка суперечить інтересам держави.

Екс-прем'єра Юлію Тимошенко судили не за політичну діяльність, а за порушення законів, заявив глава МЗС Костянтин Грищенко на прес-конференції в Талліні.

Як відомо, Юлія Тимошенко була визнана винною в порушеннях при укладенні в 2009 році газових угод з Росією і засуджена до семи років ув'язнення.

"Я особисто вважаю, що укладені під її керівництвом газові договори були, м'яко кажучи, не на користь Україні. Вони були дуже корисні іншій державі, може бути, - і іншим державам, але не українському народу", - сказав міністр

За словами Грищенка, Тимошенко притягли до відповідальності не за політичну роль у державі, а за діяльність, яка суперечить інтересам держави, бо прем'єр не може і не має права одноосібно ухвалювати подібні рішення".

"Ніхто не може бути звільнений від обов'язку виконання законів", - заявив глава МЗС, зазначивши у той же час, що не виключає можливості перегляду судового рішення. "Вирок можна оскаржити, це типова судова практика", - сказав Грищенко.

Глава МЗС підкреслив також, що, незважаючи на негативну реакцію в Європейському союзі, переговори про асоційоване членство України в цій організації повинні бути продовжені, бо членство і положення про вільну торгівлю "це не подарунок" Україні.

"Ми прийняли стратегічне рішення - де ми повинні бути в перспективі, це довгий шлях і користь від нього можна відчути не відразу", - зазначив Грищенко.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, у Єврокомісії можуть призупинити переговори про Угоду про асоціацію з України без оголошення про це. Президент ЄК Жозе Мануель Баррозу може відмінити зустріч з президентом України Віктором Януковичем, заплановану на 20 жовтня.

Комітет Європарламенту з питань закордонних справ і комітет з питань міжнародної торгівлі планують відкласти голосування доповіді з рекомендаціями європейської комісії Раді ЄС щодо переговорів про Угоду про асоціацію з Україною.

Читайте також:

Українці світу обурені нестандартним вироком Тимошенко

ЗМІ: Баррозу скасує зустріч з Януковичем в Брюсселі

Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи

Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація