Луценко виступив за зміну "закону Савченко"

Дата публікації
Луценко виступив за зміну "закону Савченко"

Право на владу

Разом із тим, генпрокурор проти його скасування.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступає проти скасування "закону Савченко" попри те, що деякі люди, які вчинили особливо тяжкі злочини, вийшли на свободу.

"Але хочу вам сказати, як людина, яка знає цю проблеми зсередини: перебування в наших СІЗО є дійсно катуванням. Ба більше, як людина, яка багато читає, що ця норма була скасована в СРСР "рік за два" в камері в 1937 році, коли було зорганізовано ГУЛАГ і було надіслано інструктивні документи МВС: "Віднині скасовується рік за два в камері і скасовується умовно-добровільне звільнення після двох третин, як правило, умовного строку. І стимулювати рабів ГУЛАГу було виключно пайкою". З тих часів ця норма і загубилась. Зараз вона знову введена", - сказав він в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1".

Разом із тим Луценко вважає, що "закон Савченко" потрібно змінити.

"Я особисто як людина виступаю за те, щоб ця норма "рік за два" не поширювалась на тих, хто повторно вчинив злочин-рецидив і тих, хто вчиняє особливо тяжкий злочин проти особи, тобто згвалтування, навмисне вбивство тощо", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, у грудні 2015 президент Петро Порошенко підписав перший закон, внесений народним депутатом України Надією Савченко. Згідно з цим законопроектом, один день, проведений в СІЗО, у разі винесення обвинувального вироку буде вважатися як два дні ув'язнення.

юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

Близько 3 тисяч засуджених та арештантів СІЗО вийшли на волю

Близько 3 тисяч засуджених та арештантів СІЗО вийшли на волю

Наступна публікація