Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Закон Савченко" звільнив 5 тисяч небезпечних злочинців

У ГПУ закликають нардепів заборонити дострокове звільнення для деяких осіб, які відбувають ув'язнення

У ГПУ закликають народних депутатів внести зміни у "закон Савченко", який дозволяє звільняти злочинців із в'язниць. Про це заявив прокурор Владислав Куценко, передає "Крим.Реалії".

Куценко наголосив, що за цим законом на волю вийшли близько 5 тисяч осіб, які були ув'язненні за здійснення тяжких та особливо тяжких злочинів.

"Серед них — вбивці, особи, які вчинили пограбування, розбійні напади, інші тяжкі злочини", - заявив прокурор.

За його словами, "закон Савченко" уже застосовано до 40 тисяч ув'язнених, які відбувають покарання.

"Ми бачимо певні моменти, пов'язані з реалізацією цього закону. Тому на сьогодні він застосований вже до близько 40 тисячам осіб, які засуджені за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів", - сказав він.

Зважаючи на це, у ГПУ наголошують, що змінити у "законі Савченко" варто ту частину, де зазначається про скоєння людиною вбивства, грабежу або іншого тяжкого злочину, а саме заборонити право таких осіб на дострокове звільнення.

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

У грудні президент Петро Порошенко підписав перший закон, внесений народним депутатом України Надією Савченко, яку російська влада утримує у в'язниці. Згідно з цим законопроектом, один день, проведений в СІЗО, у разі винесення обвинувального вироку буде вважатися як два дні ув'язнення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції