Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Територію України "оцифрують" в 3D: прем'єр назвав терміни

Це має відбутися до кінця наступного року.

Оцифрувати всю територію України та зробити її точну 3D-модель уряд планує до грудня 2020 року. Зібрану інформацію використають в рамках запуску земельної реформи.

Про це у своєму Facebook написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

За його словами, уряд вже оголосив міжнародний тендер на здійснення аерофотозйомки території України для створення 3D-моделі лісових масивів, виробничих споруд, а також класифікації будівель, ліній електромереж та інших об'єктів. Гончарук пояснив, що оцифровувати Україну вирішили для полегшення впровадження земельної реформи.

Так, кадастри природних ресурсів і топографічні карти матимуть достовірні дані про території. Їх використовуватимуть і в проєктуванні українських доріг. Прем'єр зазначив, що це здешевить процес і зекономить час на будівництво.

Також, за словами Гончарука, завдяки аерофотозйомці можна буде ефективно зрошувати землі, що позитивно вплине на врожайність. Окрім того, держава зможе попереджати наслідки й ефективно реагувати в разі затоплень, повеней, землетрусів.

"Безумовно, очікуємо на потужний економічний ефект — інвестори зможуть легко проєктувати об’єкти, вкладати гроші в українську інфраструктуру. Адже, щоб збудувати щось на землі, необхідно отримати дозвіл. А для цього держава повинна бодай мати інформацію про певну ділянку території", – наголосив він.

Усю територію України оцифрують вже наступного року! Міжнародний тендер на здійснення такої аерофотозйомки вже...

Опубликовано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Пятница, 29 ноября 2019 г.

Так, за словами прем'єра, у рамках підготовки до земельної реформи, Держгеокадастр продовжує наповнювати базу даних. За три місяці на публічній кадастровій карті з'явилося шість нових інформаційних шарів. Наразі внесено відомості про 20,9 млн земельних ділянок (загальна площа - 43,8 млн га).

Також Гончарук додав, що за останній тиждень було здійснено 755 перевірок у сфері державного контролю за використанням та охороною земель. Ревізори виявили 301 порушення земельного законодавства, а сума шкоди сягнула 1 млн грн. Порушники у добровільному порядку відшкодували вже майже 700 тис. грн.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі

Відео У парламенті назвали умови для референдуму про продаж землі іноземцям

Відбудеться він лиш тоді, коли українці "побачать ринок землі на практиці і зможуть зробити власні висновки", повідомили в комітеті з питань економічного розвитку. Тобто референдум відбудеться за 2 чи 3 роки після того, як реформа запрацює. Поки законопроект про відкриття ринку землі ухвалили у першому читанні.  

У парламенті назвали умови для референдуму про продаж землі іноземцям

Залиште свій коментар

Вибір редакції