Росія домоглася невступу України до НАТО - Рогозін

Росія домоглася невступу України до НАТО - Рогозін

Україна співпрацює з НАТО, але приєднуватися до Альнсу вже не хоче / Фото: community.hiblogger.net

Дмитро Рогозін назвав одним з досягнень Росії в НАТО те, що Москва не дала Україні та Грузії приєднатися до Альянсу.

Росії вдалося домогтися невступу України до НАТО, заявив представник Росії при Альянсі, спецпредставник президента РФ із питань протиракетної оборони Дмитро Рогозін.

Відповідаючи на запитання журналістів, чого йому вдалося досягти за час роботи в Брюсселі, Рогозін сказав:

"Чого нам вдалося добитися? Нам вдалося добитися, що Україна – не член НАТО, нам вдалося добитися, що Грузія – не член НАТО, нам вдалося добитися, що ми не прогнулися на переговорах щодо ПРО, і глухий кут викликано саме нашим небажанням йти на компроміси, які можуть йти на шкоду нашої безпеки".

WIKILEAKS ПОЯСНИВ, ЧОМУ УКРАЇНУ НЕ ВЗЯЛИ В НАТО

За словами Рогозіна, Росії вдалося домогтися поваги до себе й більш глибокої, інтегрованої схеми взаємодії із Заходом у військовій сфері.

Він зазначив, що ставлення країн НАТО до Росії змінилося після серпневої війни 2008 року.

"Їх приголомшила швидкість і рішучість ухвалення рішення про введення значних збройних сил у бій. Тобто, російське політичне керівництво (а це треба розуміти, і в цьому прорахунок грузинського керівництва) ввело війська, незважаючи на те, що на боці Грузії могло виступити НАТО. Тобто, ми настільки ухвалили жорстке рішення, йшли на конфлікт, знали, що правда на нашому боці, й це приголомшило. Це дуже багатьох приголомшило, і НАТО захлинулося у власних дискусіях і вивалилося з контексту тоді, в серпні 2008 року", - сказав Рогозін.

Нагадаємо, на початку квітня 2008 року Бухарестський саміт НАТО ухвалив принципове рішення про те, що Україна та Грузія в майбутньому стануть членами Альянсу після виконання необхідних умов. При цьому, хоча Україна сподівалася отримати від НАТО План дій для членства, міністри закордонних справ країн - членів Альянсу відмовилися надати його.

Читайте також:

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

НАТО: Янукович виявився не таким проросійським, як хотілося Москві

Росія готує масштабний проект з космічної оборони Землі

Повʼязані теми:

Наступна публікація