Ще дві парафії на Вінниччині оголосили про перехід до ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вінницька область найактивніше виходить з лав Московського патріархату.

У Вінницькій області ще дві релігійні громади оголосили про перехід з УПЦ МП до Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ.

"Перші дві церковних громади у Шаргородському районі приєдналися до Православної Церкви України. Разом зі своїм настоятелем ієреєм Михаїлом Івченком таке рішення ухвалили парафіяни храму святого великомученика Димитрія Солунського с. Будне, та Свято-Миколаївського храму с. Зведенівка (Попелівка)", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, загальна кількість парафій на Вінниччині, які перейшли до ПЦУ, вже сягнула 21.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

ВідеоЧи є канонічними хрещення і вінчання, здійснені в церквах Московського патріархату

Нова церква - новий клопіт: у соцмережах активно обговорюють канонічність таїнств, звершених у церквах Московського патріархату. Натомість, у самій Українській православній церкві запевняють: визнають святість усіх церков. І просять: в жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

Чи є канонічними хрещення і вінчання, здійснені в церквах Московського патріархату

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції