Україна отримає доступ до дешевого газу з російської труби

Україна отримає доступ до дешевого газу з російської труби

Україна отримає доступ до російської труби / Фото: Радіо Свобода

Договір з СНД тішить перспективами: дешевий газ з Туркменістану та скасування експортного мита на нафту.

Микола Азаров / Фото: УНІАН
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна домовилася з Росією, і тепер отримає доступ до російських газопроводів для прямих поставок туркменського газу.

"Вперше ми домовилися і зафіксували в договорі, що протягом шести місяців після набуття чинності договору (про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД) ми укладемо угоду про умови транзиту трубопровідним транспортом", - сказав Азаров в ефірі одного із українських телеканалів.

"Чому ми не можемо отримувати дешевий газ з Туркменістану? Тому що ми не мали права доступу до труби, яка проходить по території Росії, ми відсічені... Ми вперше домовилися, що протягом шести місяців отримаємо доступ до труби", - заявив прем'єр.

Також Азаров зазначив, що Росія і Казахстан погодилися скасувати експортні мита на нафту після набуття чинності договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.

"Вперше ми зафіксували в договорі згоду Росії, - ну й Казахстану, як теж нафтопереробної і нафтовидобувної країни, - протягом обмеженого часу скасувати ці експортні мита", - сказав Азаров.

За словами прем`єра, Росія встановила дуже високу експортне мито на нафту, що робить нерентабельною роботу українських нафтопереробних заводів.

"Експортне мито на нафту по 450 доларів за тонну для нас робить нерентабельною роботу наших нафтопереробних заводів", - сказав Азаров.

Раніше, зауважує РІА "Новости", заступник міністра фінансів Сергій Шаталов заявив, що мито на експорт нафти з РФ може бути в майбутньому скасоване, але навряд чи це станеться раніше 2020 року.

Читайте також:

Азаров: Янукович благословив домовленості з СНД

Азаров хоче повернути Україні моральні цінності СРСР

Росія вже не хоче пускати Україну у вільну торгівлю з ЄС

Азаров вирішив загнати Україну до Митного союзу

Росія і Україна планують розраховуватися рублями

https://tsn.ua/groshi/rosiya-ne-pidpustit-ukrayinciv-do-eksportu-gazu.html

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Наступна публікація