Комп'ютерний вірус замаскували під посмертні фото Каддафі

Комп'ютерний вірус замаскували під посмертні фото Каддафі

Муаммара Каддафі було вбито 20 жовтня / Фото: AFP

"Троянець" вражає тільки комп'ютери з ОС Windows.

Під виглядом електронного листа з фотографіями вбитого лівійського лідера Муаммара Каддафі у мережі поширюється шкідлива програма. Про це попереджають експерти з антивірусної компанії Sophos.

Як повідомляється, по інтернету циркулює лист із заголовком "Fw: AFP Photo News: Bloody Photos: Libya dictator Moammar Gadhafi's Death". У тілі листа наводиться новина про смерть Каддафі агентства Agence France-Presse. До листа прикріплено RAR-архів, який, як стверджується, містить посмертні знімки диктатора.

Після того, як користувач "розпаковує" архів, на його комп'ютер встановлюється троянська програма. Sophos класифікує її як Mal/Behav-103. Судячи по базi компанії, "троянець" існує щонайменше з 2007 року і вражає тільки комп'ютери з ОС Windows.

У зв'язку з цим випадком фахівці Sophos ще раз нагадали користувачам про правила інтернет-безпеки: не переходити за посиланнями в тексті листа і не відкривати підозрілі вкладення, особливо якщо відправник послання їм незнайомий.

Скористатися гучним новинним приводом для поширення небажаних послань є звичайною практикою інтернет-зловмисників. Так, у 2009 році смерть поп-співака Майкла Джексона спровокувала цілу хвилю спаму і шкідливих розсилок.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі, який беззмінно керував Лівією понад 40 років, загинув від поранень 20 жовтня при штурмі його рідного міста Сірт. Пізніше труп був виставлений на загальний огляд у місті Місурата. Фотографії тіла Каддафі були опублікувані у ЗМІ та новинних агентствах.

Читайте також:

Хакери поширюють віруси, прикидаючись принтерами

В Інтернеті з'явився вірус, який вимагає штраф за скачування дитячого порно

У ПНР зізналися, що повстанці катували Каддафі, а потім застрелили

Кондоліза Райс розповіла, як Каддафі залицявся до неї

Повʼязані теми:

Наступна публікація