Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україну відвідав світовий майстер із пересадки облич

Нова медична послуга може користуватися попитом серед жертв катастроф і війни.

В Україну на два дні приїхали фахівці-трансплантологи, чиї досягнення донедавна порівнювали із висадкою на Марс. Вони пересаджують постраждалим людям обличчя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Один із пацієнтів турецького професора Омера Озкана повністю втратив обличчя в дитинстві через пожежу у будинку. "Я хочу нове обличчя, тому що все моє життя - це мука. Мене бояться діти, я не можу влаштуватися на роботу і не можу просто вийти з дому", - бідкається він.

ВідеоВ Україні десятки людей потребують пересадки обличчя, яка заборонена законодавчо

Психологічний стан пацієнта вирішальний при трансплантації обличчя – він має бути готовим, що у дзеркалі побачить чуже лице. Озкан каже, що для медичної бригади щоразу найтяжче даються перемови з родичами донора. Професор у таких випадках сам їде говорити з ними. "Потім після пересадки родичі донора і пацієнти спілкуються один з одним, і я вважаю, що це надзвичайно корисно. Вони бачать обличчя, яке їм нагадує людину, яка вже померла. В цей момент вони розуміють, що недарма пішли на такий тяжкий крок, що їх рішення врятувало іншого від болю і мук", - пояснює медик.

В Україні професору не дають проходу і не відпускають без селфі. Озкан зробив 5 трансплантацій обличчя з 35 відомих у світі. Українців , які потребують пересадки лиця - десятки. Через війну ці технології стають ще більш затребуваними. Однак пересадка обличчя у нас заборонена законодавчо, які і всі хірургічні втручання з використанням органів нерідного донора. Натомість можуть робити лише аутотрансплантацію – це коли для відновлення обличчя використовують шкіру з інших ділянок тіла самого пацієнта.

Фотогалерея Конкурентка Кардашьян. Німецька зірка змінилася до невпізнаваності через безліч пластичних операцій (8 фото)

Так зробили у випадку 48-річного Ігоря, котрого медики назвали "Термінатором" через подібність до кіногероя – коли після пожежі чоловік потрапив до лікарні, в нього просто не було половини обличчя. Його реконструювали зі шматочків шкіри з власної спини – за тими ж технологіями, з котрими працює професор Озкан під час трансплантації. Українця чекає ще не одна операція – зокрема, йому мають відновити вухо. Ігор сподівається, що з часом в Україні будуть усі можливості, аби ушкоджена ділянка мала такий точно вигляд, як і вціліла половинка його лиця. Бо поки що вийти на вулицю йому тяжко – він опиняється в центрі уваги та бачить огиду та страх на обличчях людей.

Цього року хірурги Університетського шпиталю у Вроцлаві вперше пересадили руку чоловікові, який народився без кінцівки. 32-річному пацієнтові, який від народження не мав долоні, пересадили її від померлого донора. Лікарі впевнені, що ця операція – прорив у трансплантології.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції