В УПЦ МП назвали Клімкіна "агентом Кремля"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Московський патріархат образився на різкі висловлювання глави українського МЗС.

В Українській православній церкві Московського патріархату відреагували на критику міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на свою адресу та назвали його "агентом Кремля".

На сайті інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП опублікували матеріал з назвою "Черговий скандал у МЗС: Міністр Клімкін висловлюється про Церкву як "московський агент", у відповідь на статтю Клімкіна у виданні "Українська правда"

"Вдаючись до недолугих роздумів щодо церковно-історичних подій сивої давнини, міністр дозволяє собі цілу низку звинувачень на адресу конфесії, яка об’єднує українців, що живуть на всіх теренах нашої держави. Врешті-решт він заявляє: "Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні", - йдеться в заяві МП.

В московському патріархаті вважають, що своїми словами Клімкін публічно закликав до репресій проти УПЦ МП. Також додали, що заява Клімкіна з’явилась в той час, коли президент України Петро Порошенко назвав "московською агентурою" кожного, хто закликає відбирати храми УПЦ, що, відповідає ідеї очільника МЗС - позбавити можливості на існування церкви МП в Україні.

"Допис на тему, далеку від прямих обов’язків міністра, посіяв сумнів у тому, насправді агентом якої держави є Міністр закордонних справ України пан Клімкін", - заявили у прес-службі.

Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав Російську православну церкву "справжніми сепаратистами світового православ’я" через рішення синоду цієї організації, ухвалене 14 вересня, про розірвання стосунків з Константинополем.

ВідеоСвященний Синод Вселенського патріархату визнав канонічним предстоятеля УПЦ КП

Синод тривав три дні. Його учасники вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії українській церкві. Для цього Вселенський патріархат скасував анексію в 17 столітті Київської митрополії Московським патріархатом. Нечинною визнали анафему, накладену російською церквою на - як там вважають - "розкольників": очільників церкви Київського патріархату Філарета і автокефальної церкви Макарія. 

Священний Синод Вселенського патріархату визнав канонічним предстоятеля УПЦ КП

Залиште свій коментар

Вибір редакції