І щуку кинули у річку

І щуку кинули у річку

Роман Чайка

Тігіпко оцінив ефект від збільшення пенсійного віку у півмільярда гривень. Якщо додати вартість президентського гелікоптера та декоративних матеріалів для Межигір'я, то отримаєте тих самих півмільярда.

Ще з давніх народних казок і байок відомо, що вовк не може очолювати охорону овечого стада від хижацьких зубів та пазурів. Цю вікову мудрість вкотре намагаються спростувати в Україні: гарант територіальної цілісності Межигір'я Янукович особисто контролює боротьбу з корупцією.

Сам очолив перший український фронт, штаб і оперативну ставку головного командування. То, напевно, саме для оперативного реагування на корупційні атаки будують гелікоптерні майданчики у різних куточках краю за сотні мільйонів валютних одиниць, закупляють гвинтокрили за мільйони, вішають люстру за 50 тисяч, завозять меблі та килими за сотні тисяч. І це лише ті пункти межигірської бухгалтерії, які приховати не вдалося.

Офіційно за даними Державної митної служби, протягом 2010 року до межигірської хатинки Януковича завезли матеріалів на суму 152 672 399, 14 гривень, тобто понад 19 мільйонів доларів. Лише дерев'яних дверей Гаранту закупили 11 штук на суму 1 397 млн. гривень - по 16 тисяч доларів за одні дверцята в рай.

Арифметика втомлює, але, як каже прем'єр Азаров, «адин малєнький пріклад». Віце-прем'єр і міністр соціальної політики Тігіпко оцінив ефект від збільшення пенсійного віку у півмільярда гривень до Пенсійного фонду. Якщо додати вартість президентського гелікоптера, меблів та інших декоративних матеріалів для Межигір'я, люстру і вартість одного вертолітного майданчика на дніпровських схилах і усе це помножити на 7 гривень 93 копійки за нинішнім курсом, то з запасом отримаєте тих самих півмільярда пенсійно-реформаторських гривень.

Те, що боротися з корупцією доручено саме корупціонерам, підтвердив і цирк довкола чергового «антикорупційного» закону від Президента. У процесі усушки та утруски проекту провладні більшовики прибрали усе, що може загрожувати їх офшорному та бюджетному щастю. Який дурний хоче декларувати свої витрати? Це приспів борців із власною корупцією, а заспів – хто ж у нас є «близьким родичем». Суто технічне питання: переписувати свої палаци, яхти, машини, землі, акції на сестру дружини, чи на племінницю тещі.

Але найпоказовішим плювком на усе це антикорупційне кнопкодавство був депутатський запит: навіщо на іншу президентську резиденцію на Прикарпатті «Синьогору», яку лише декілька років тому збудували та нафарширували шиком, знову витрачають 33 мільйони гривень.

Цей ремонт в гірському куточку «країни для людей» називають «плановим», тому і паркет зірвали, і ялинки пересадили згідно з державним планом. Запит про «не корупційні» 33 мільйони підтримали аж 33 депутати. Для чого турбувати Президента такими дрібничками, поки той з корупцією бореться?!

За п'ять років Ющенка остаточно дискредитовано поняття «євроінтеграції». За перший рік Януковича знівельовані поняття «реформи» та «боротьба з корупцією». Ще трохи бульдозерної пропаганди «рашен стайл» на ТБ, піар вистав а-ля Шувалов із «головою професора» Януковича в телемарафонах і ці слова остаточно перетворяться на новітні матюки і лайливі поняття.

Ще жодні кроки попередніх владних команд не мали такого низького рівня суспільної підтримки, як нинішні спроби кавалерійським наскоком провести ненаписані, непродумані «реформи» без планів і стратегії.

Без структурних реформ, наша держава, яка стоїть на межі техногенних, екологічних та економічних катастроф, може «вибухнути» будь-якої миті. А провалені напівреформи матимуть катастрофічні наслідки – значно гірші, ніж будь-яка відсутність реформ. Фактично їх провал рівнозначний відкриттю скриньки Пандори, прямий шлях до соціального хаосу.

Якби у влади було розуміння цих процесів або хоча б інстинкт самозбереження, то Межигір'я вони будували би десь на Кіпрі чи в Арабських Еміратах.

_________________________________________________________________________________

Читайте також:

З Новим роком!

Більшість і далі вважає Тимошенко лідером опозиції, хоча увесь опозиційний час пані Юлія дає свідчення в Генпрокуратурі, а решту часу витрачає на дитячі записи та коментарі в Twitter.

Повʼязані теми:

Наступна публікація