"Газпром" готовий знизити ціни усім, крім України

"Газпром" заявив про готовність знизити ціни для споживачів Європи в 2011 році, не чекаючи судових розглядів. Про Україну - ні слова.

Після запуску газопроводу "Пінвічний потік" заступник гендиректора "Газпром експорту" Сергій Челпанов заявив, що "Газпром" може дійти до згоди з низкою європейських споживачів щодо зміни вартості газу до кінця року без арбітражних процесів. Про знижки для України не було сказано жодного слова.

"Не виключаю, що домовленості за ціною можуть бути знайдені не в рамках арбітражного процесу. У ряді переговорів ми вже знаходимося в просунутій стадії. Можливо, до кінця року з рядом споживачів будуть досягнуті домовленості", - сказав Чепланов, пише Дело.

Здача позицій "Газпрому" в Європі не є випадковою. Так, на початку тижня продемонструвала відвагу Польща, подавши позов проти російського монополіста в Стокгольмський арбітраж.

Раніше позови проти "Газпрому" з вимогою знизити ціни направили багато європейських компаній. Першою ж компанією, яка зважилася на судову справу проти російського газового монополіста і домоглася свого, стала італійська Edison. У результаті компанія домоглася перегляду цін на газ, виторгувавши 200 млн євро на 2011 рік. У серпні 2011 року проти російської монополії пішли німецькі компанії E. On і RWE.

Наразі зниження ціни на газ від "Газпрому" домагаються Литва, французький GdF Suez, а також італійська Eni.

Україна, незважаючи на заяву президента Віктора Януковича про підготовку до судів з "Газпромом", так і не зважилася подати позов. Тому не дивно, що "Газпром", йдучи на поступки Європі, про Україну не промовив ні слова.

Раніше прем'єр Азаров неодноразово обіцяв, що ось-ось підпишуть нові угоди, проте нічого подібного досі не сталося. Більше того, українсько-російські переговори щодо зміни газового контракту від 2009 року, за яким Україна отримує чомусь газ за ціною вище, ніж Німеччина, покриті таємницею.

У середу, 9 листопада, ввечері стало відомо, що Янукович зустрівся з главою "Газпрому" Міллером. Про що говорили - незрозуміло, але заявили про інтенсивний діалог з дуже складних питань.

"Сторони висловили задоволення поточним переговорним процесом. Робота ведеться інтенсивно, на цей момент розглянуто великий перелік складних питань", - йдеться в прес-релізі за результатами переговорів.

Читайте також:

Польща подає до міжнародного суду на "Газпром"

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: