Польща подає до міжнародного суду на "Газпром"

Дата публікації
Перегляди
1430
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Польща подає до міжнародного суду на "Газпром"

Польща подає до міжнародного суду на "Газпром"

Польща уже на цьому тижні спробує через Стокгольмський суд вибити з "Газпрому" знижку на газ.

Польща наполягає на зниженні цін на російський газ і має намір вже на цьому тижні звернутися до Стокгольмського суду. Як аргумент вона хоче використати той факт, що постачання блакитного палива в країну через німецького оператора їй обходяться дешевше.

Польська PGNiG оголосила про намір звернутися в арбітраж Стокгольма зі скаргою на високу ціну російського газу. Цього разу Польща, видно, має намір розіграти ще один козир. Минулого тижня вона уклала контракт з трубопровідним оператором Gaz-System, що належить польському уряду, який забезпечить постачання російського газу через німецьких операторів.

Таким чином, ціна газу для Польщі буде нижча на 15%, ніж при закупівлі безпосередньо у "Газпрому". "Ми намагаємося оптимізувати імпортні закупівлі газу, купуючи у Німеччини газ дешевше, ніж у Росії", - сказав віце-президент PGNiG із стратегічного розвитку Радослав Дудзінські. У "Газпромі" коментувати ситуацію не стали.

У 2010 році Польща імпортувала з Росії 9,9 млрд куб. м газу (7,1% від об'єму експорту "Газпрому" в Європу), ще близько 900 млн куб. м вона купувала в Європі. Щорічне споживання газу в країні складає близько 13,7 млрд куб. м, з яких приблизно 30% забезпечується за рахунок власного видобутку.

Газ надходить до Польщі з Росії через газопровід Ямал - Європа. "Технічні можливості газопроводу дозволяють Польщі імпортувати з Німеччини не більше 2,3 млрд куб. м газу", - говорить аналітик ІФК "Солід" Олена Юшкова. За її підрахунками, втрата майже 25% імпорту газу на польському напрямі може коштувати "Газпрому" до 150 млн дол. на рік.

Нагадаємо, нині зниження ціни від "Газпрому" добиваються Литва, міжнародний гігант Shell, французький GDF Suez, італійська ENI, а також німецькі RWE і E.ON.

Як повідомлялось, першою іноземною компанією, якій вдалося домогтися для себе перегляду ціни на газ "Газпрому", стала італійська Edison. Вона домоглася з російського боку знижок на закуповуваний у монополіста обсяг в 200 млн євро.

Читайте також:

Польща збирається судитись з "Газпромом"

Польща через суд "вибиватиме" із Росії знижки на газ

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
1430
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація