Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Італійська газова компанія Edison першою іх європейських споживачів змогла "вибити" знижки від російського "Газпрому".

Італійська Edison, яка першою з європейських споживачів зважилася на судову справу проти "Газпрому" через ціни на газ, змогла добитися поступок від монополії.

Самі по собі знижки не будуть для "Газпрому" обтяжливими - Edison купує не більше 2 млрд кубометрів російського газу в рік. Проте ситуація може ускладнити переговори монополії з іншими, більшими споживачами, пише Комерсант-Україна.

Як пише видання, в п'ятницю, 22 липня, Edison повідомила, що домовилася з компанією Promgas - СП "Газпрому" та італійської ENI - про довгострокові закупівлі у неї російського газу. Умови контракту в Edison не розкрили, але відмітили, що вартість російського газу тепер враховує нові ринкові умови.

За словами глави Edison Брюно Лескера, "російська сторона погодилася переглянути ціну газу (для Edison) виходячи з того, що останні декілька років ціни на італійському газовому ринку падали". Нові домовленості з "Газпромом" вплинуть "на фінансові результати Edison в 2011 році на рівні 200 мільйонів євро".

Як підкреслили в Edison, домовитися з "Газпромом" компанія зуміла тільки після того, як влітку 2010 року "початку арбітражний розгляд" через ціни на газ. Вимагаючи від "Газпрому" їх знизити, Edison подала позов до Стокгольмського арбітражу.

Тепер же, коли з "Газпромом" все-таки вдалося домовитися на прийнятних для Edison умовах, арбітражний розгляд буде припинений, пообіцяли в компанії.

Нагадаємо, що провідний німецький енергетичний концерн Eon веде переговори з російським монополістом "Газпромом" про зниження ціни на газ, повідомив глава компанії Йоханнес Тайссен.

У той же час він не виключає, що в разі необхідності до вирішення проблеми може бути підключений арбітражний суд.

Читайте також:

Німці можуть судитися з "Газпромом" через дорогий газ

Європа заплатить "Газпрому" за недобір газу 3,4 млрд доларів

Європа вимагає від "Газпрому" знизити ціну на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: