Польща збирається судитись з "Газпромом"

Польща спробує через суд домогтися від "Газпрому" знижку на газ.

Польща має намір у середині жовтня подати в суд на головного постачальника газу в країну - російський "Газпром", якщо він не погодиться надати знижку на паливо, що постачається.

Про це повідомили у нафтогазовій компанії PGNIG, що належить державі, котра виступатиме стороною в судовому спорі в міжнародному арбітражі в Стокгольмі.

"Переговори вимагають збереження конфіденційності, тому про результати ми проінформуємо після їх завершення, яке заплановане на середину жовтня", - зазначили у компанії.

Якщо вони не принесуть задовільних результатів, то PGNiG надішле справу в міжнародний арбітраж.

6 жовтня польська газета DziennikGazetaPrawna написала, що польська влада вимагає від росіян 10% знижки на паливо, що постачається Польщі, зазначивши, що "ціна питання" становить понад 0,5 млрд доларів.

DGP зазначила, що в разі задоволення позову польської компанії "Газпром" буде зобов'язаний повернути PGNiG кілька сотень мільйонів доларів, переплачених за газ з моменту, коли компанія подала заявку про зниження ціни – з квітня 2011 року.

Нагадаємо, нині зниження ціни від "Газпрому" добиваються Литва, міжнародний гігант Shell, французький GDF Suez, італійська ENI, а також німецькі RWE і E.ON.

Як повідомлялось, першою іноземною компанією, якій вдалося домогтися для себе перегляду ціни на газ "Газпрому", стала італійська Edison. Вона домоглася з російського боку знижок на закуповуваний у монополіста обсяг в 200 млн євро.

Читайте також:

Газова суперечка Росії та Туреччини вдарить по Україні

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Відмова Німеччини від російського газу може осушити українську ГТС

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: