Росія запускає газопровід в обхід України

Росія та Німеччина запускають "Північний потік" через який Україна втратить 20% виручки від транзиту газу.

У німецькому Любмині Дмитро Медведєв і Ангела Меркель дадуть сьогодна, 8 листопада, офіційний старт роботі газопроводу "Північний потік" - найдовшому у світі 1224-кілометровому морському трубопроводу.

За даними російської сторони, будівництво "Північного потоку" коштувало 8,8 млрд євро, пише ВВС.

Із запуском "Північного потоку" України втратить ексклюзивне становище країни-транзитера російського газу до Європи, запевняє прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Угода про будівництво "Північного потоку" була підписана на початку вересня 2005 в ході візиту Володимира Путіна, який в той момент займав президентський пост, до Німеччини.

Газ по новому трубопроводу буде транспортуватися до Німеччини і далі в інші європейські країни в обхід території України та Польщі.

Згідно з планами "Газпрому", друга лінія підводного газопроводу буде запущена в наступному році.

Цільовими ринками поставок по "Північному потоку" є Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни.

Газопровід складається з двох ниток з пропускною здатністю 27,5 мільярда кубометрів газу на рік кожна.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch вже порахувало, що запуск нового газопроводу може негативно вплинути на розвиток компанії "Нафтогаз Україна". На думку експертів Fitch, обсяг транспортування газу і виручка цієї компанії знизяться приблизно на 20%.

Запуск газопроводу фактично означає ослаблення позицій України - в тому числі і на переговорах по формуванню ціни на газ.

На думку Києва, Росія щосили користується становищем монопольного постачальника, вимагаючи за свій газ непомірну і несправедливу ціну. Президент Віктор Янукович вже неодноразово вимагав перегляду газових угод 2009 року, укладених при прем'єрі Юлії Тимошенко.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер говорив, що Україна "сіла в потяг під назвою дешевий російський газ", який може завести цю країну в глухий кут.

У критиці Росії Україну підтримала Польща. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські порівняв цей російсько-німецький проект з пактом Молотова-Ріббентропа 1939 року, який у результаті був Німеччиною порушений.

Газопровід "Північний потік", минаючи територію України та Польщі, проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда).

Читайте також:

Європа почала закачувати газ в обхід України

Російський газопровід в обхід України запрацює 8 листопада

"Північний потік" збільшить залежність Європи від Росії

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Росія заявила про можливість будівництва нової гілки Північного потоку

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

ВідеоРосія запустила газопровід в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: