Екс-охоронець розповів, як Янукович підстрелив кабана і співав у караоке

Екс-охоронець розповів, як Янукович підстрелив кабана і співав у караоке

Віктор Янукович в "Межигір'ї" / Фото: Газета по-киевски

Колишній працівник УДО розповів про свою роботу в "Межигір'ї": коли Янукович був прем'єром, то багато працював, грав з Черномирдіним в теніс та приймав Путіна.

Колишній охоронець президента Сергій Площинський, який працював в УДО з 2002 по 2006 рік, розповів, як Віктор Янукович полював на кабана та співав у караоке.

Інтерв'ю з екс-охоронцем публікує газета "Сегодня".

"В УДО я одразу потрапив в четверту комендатуру на об'єкт "Межигір'я". У той час Віктор Федорович там ще не жив. Резиденція була порожня і навіть трохи запущена. Тамтешня територія мене вразила - вона величезна, більше 70 га точно. Більшість території займає ліс: там і лисиці живуть, і зайці, і дикі кабани, і косулі", - розповів Сергій.

"Наприкінці 2002 року в Межигір'ї з'явився постоялець - тоді Янукович став прем'єром. Перша зустріч у нас з ним була досить дивна. Янукович йшов по території зі своїм помічником, про щось розмовляв, а ми в кущах ховалися. Сиджу я за ялицею і передаю по радіостанції інформацію, що об'єкт рухається в такий-то бік. І ось він доходить до того місця, звідки мені вже слід піти, і мені вже якось негарно ховатися: він тут поруч, а я за ялинкою сиджу. Загалом, я набрався мужності, вийшов з-за ялиці, прийняв стійку струнко: "Бажаю здоров'я, пане прем'єр-міністр", - кажу. Він до мене підійшов. "Здрастуй. Як служба? Не ображають?" – "Ні". – "Ну гаразд". Тоді й відбулося моє перше з ним рукостискання", - пригадав чоловік.

Про знайомство із сином Януковича. Ще більше Сергію запам'яталася перша зустріч з Віктором Януковичем-молодшим.

"Він взагалі часто приїжджав у Межигір'ї - частіше, ніж старший Олександр. І от, Янукович тільки-тільки оселився в Межигір'ї, до нього приїхав син і рано вранці пішов на полювання. А мене про це не попередили. І от уявіть: ранок, я заступив на пост в держрезиденції, як раптом бачу на території незнайому людину з рушницею ... Причому ви ж розумієте, в якому вигляді людина зазвичай виходить на полювання - на вигляд він нагадував місцевого жителя, який забрів сюди із зброєю. Ну я одразу за інструкцією: "Стій, хто йде?". Він усміхнувся: "Так свої-свої, я син Віктора Федоровича". Я перевірив ще раз по рації цю інформацію, і все вляглося.

Потім він мене запитав: "А чиї це сліди?" - І показав на слід лисиці. Я кажу: "Лисиці". Він сказав: "Як цікаво, я ще таких ніколи не бачив. А що думаєте, я ще встигну вполювати лисицю, вони ж свіжі". "Свіжі, - киваю, - спробуйте". Але пострілів я не чув. Напевно, він розминувся з лисицею.

Про те, як Янукович підстрелив кабана. Сам прем'єр теж любив полювання. Правда, ходити з рушницею волів не в Межигір'ї, а в Сухолуччя. "Стріляє він добре. Я сам бачив, як він з відстані 100 метрів кабана застрелив. А справа в тому, що кабана застрелити складно, у нього шерсть щільна - якщо потрапити у напрямку росту вовни, куля може зрикошетила. Якось на полюванні ми знайшли лігво вовків, але вовчиці не було, були тільки вовченята. Віктор Федорович каже: "Давайте заберемо їх, інакше вони пропадуть". Так вовченята оселилися в Межигір'ї у вольєрі для собак. А коли вони досягли підліткового віку за вовчим мірками, ми їх відпустили", - розповів Сергій.

Про те, як Янукович співав у караоке. Взагалі близько з прем'єром Сергій не стикався, але міг протягом року (після 2004-го хлопця перевели на інший об'єкт) спостерігати за ним з боку.

"Він і раніше щоранку робив зарядку. Щоправда, пеньків для бігу (які Янукович нещодавно показував журналістам – прим. ред.) на території тоді ще не було, - сміється Сергій. - Він бігав навколо озера. Пам'ятаю, виходить якось вранці на поріг. Вдихнув так повітря глибоко-глибоко. "Добре, - каже. - Правда, добре?" - І на мене дивиться. Він взагалі спортивний: пам'ятаю, як до нього в гості приїжджав Черномирдін, і вони разом грали в теніс. Одного разу Путін приїжджав, сім'я бувала, він з онуками біля будинку гуляв".

Гості в Межигір'я приїжджали рідко, зате влучно. "Напевно, тоді святкували його день народження. Пам'ятаю, як він з гостями до двох годин ночі в караоке співав. Так співали, що навіть мікрофон зламали. Довелося охоронцеві серед ночі їхати шукати інший мікрофон. А ще Віктор Федорович любив грати на гітарі. Я, правда, цього не бачив, але чув", - згадує екс-охоронець.

Втім, за його словами, основний час Янукович проводив поза резиденцією.

"Графік у прем'єра був дуже напружений. У 8-9 ранку він уже їхав і раніше 22 з'являвся рідко. Міг і до другої ночі засидітися в Кабміні. А напередодні виборів 2004 року було дуже важко. Мені доводилося їздити з ним по регіонах. Я через це навіть розлучився з першою дружиною. Одружився я в 2004-м, а в лютому 2005-го вже розлучився. Бо вдома я з'являвся один-два рази на тиждень, та й то - тільки переночувати. Дружині це не сподобалося. Ну і розлучилися", - каже Сергій.

Читайте також:

Янукович показав журналістам "Межигір'я"

Біля резиденції Януковича збудують чоловічий монастир

В сусідах у Януковича під Вишгородом - Яценюк, Ярославський і брати Клички

У дитинстві Янукович копав городи, а Тягнибок мріяв бути танкістом

Повʼязані теми:

Наступна публікація