Євросоюз готовий вводити санкції через кібератаки

Рамковий документ стане частиною спільної дипломатичної реакції країн Євросоюзу і об'єднаного підходу Брюсселя до кібердипломатії. 

Європейський союз підготує спільну дипломатичну відповідь щодо протиправної діяльністі в кіберпросторі.

Про це в понеділок, 19 червня, повідомила прес-служба Ради ЄС.

Зазначається, що ЄС "стурбований збільшенням спектра можливостей і готовності різних інститутів, і осіб на державному, і недержавному рівнях переслідувати свої цілі шляхом зловмисних кібератак".

У заяві міністрів закордонних справ держав ЄС також йдеться про те, що рамковий документ стане частиною спільної дипломатичної реакції країн Євросоюзу і об'єднаного підходу Брюсселя до кібердипломатії. Його завдання - сприяти запобіганню конфліктів, реагувати на загрози, що існують, і заохочувати стабільність в міжнародних відносинах.

ВідеоЄвропейська поліція попереджає про нові кібератаки

Як відповідь на подібні атаки держави Євросоюзу можуть вдатися до обмежувальних заходів, за своїм характером пропорційним ступеню тривалості та шкодочинності подібного нападу.

"ЄС підтверджує свою прихильність мирному врегулюванню міжнародних суперечок у кіберпросторі. У цьому контексті всі дипломатичні зусилля ЄС повинні сприяти безпеці та стабільності в кіберпросторі через посилення міжнародного співробітництва та зменшення ризику неправильного сприйняття, ескалації та конфліктів, які можуть виникнути внаслідок інцидентів у сфері ІКТ", - йдеться в заяві. 

Нагадаємо, Німеччина в минулому році відбила дві кібератаки хакерського угруповання Fancy Bear. Перша атака сталася в травні 2016 року. Хакери намагалися зламати сервери Християнсько-демократичного союзу - партії, яку очолює канцлер Німеччини Ангела Меркель. 

Залиште свій коментар