Чотирирічний хлопчик засудив державний казахський цирк

Чотирирічний хлопчик засудив державний казахський цирк

Ілюстрація / Фото: mospravda.ru

Претензії хлопчика стосувалися циркової вистави "Новорічна Азіада", на якій він так і не побачив номери з заявленими в афішах дресированими левом і тигром.

Чотирирічний житель Казахстану Женя Головін виграв судовий процес проти державного цирку, розташованого в Алмати.

Як повідомляється, позов від імені свого сина подала на початку 2011 року Ірина Головіна. Претензії хлопчика стосувалися циркової вистави "Новорічна Азіада", на якій він так і не побачив номери з заявленими в афішах дресированими левом і тигром.

Жінка зажадала повернути їй гроші за квитки, а також виплатити 900 000 тенге в якості компенсації моральної шкоди. За словами позивачки, хлопчик дуже засмутився, не побачивши тварин, і вирішив, що мама його обдурила.

Перший суд, який розглядав цю справу, не повірив доказам Головіної, апеляція на рішення суду теж була відхилена. Проте касаційна скарга була задоволена. Касаційна колегія постановила, що Казахський державний цирк порушив закон про захист прав споживачів.

На думку суддів, адміністрація цирку повинна була заздалегідь сповістити глядачів про зміни в програмі, щоб у них був вибір піти на виставу або здати квиток. Проте, розмір компенсації був зменшений в 30 разів, до 30 тисяч тенге (трохи більше 200 доларів США).

"Насправді справа не в грошах, а в справедливості, - заявила Головіна. - Розумієте, я, як мама, втратила довіру сина. Дитина, побачивши щось, просить: купи це, купи те. Природно, всі ми намагаємося виконувати прохання дітей. У даному випадку син попросив мене купити квитки в цирк, побачивши афішу, де на передньому плані були зображені лев і тигр. Я купила, ми прийшли в цирк і не побачили дресированих хижаків, заради яких я витратила гроші".

Сам Женя Головін заявив, що хотів би витратити гроші на похід на виставу дресирувальників Братів Запашних.

Читайте також:

Сімферопольський цирк у повному складі вступив до Партії регіонів

У британському цирку карлик-демон тягає пилосос пенісом (відео)

У Львові під час циркової вистави лев напав на дресирувальника

Повʼязані теми:

Наступна публікація