Незалежність Косова визнала ще одна держава

Влада Катару визнала незалежність Косова 4 січня, ставши 73-тою державою, котра це зробила.

Катар став 73-ою державою, що визнала незалежність Косова від Сербії.

Повідомлення про офіційне визнання косовської незалежності Катаром було передано в дипломатичне представництво Косова в Нью-Йорку.

Влада Катару пообіцяла визнати Косово ще у вересні 2010 року, коли в м. Доха з візитом перебував прем'єр-міністр колишнього сербського краю Хашим Тачі.

Нагадаємо, 17 лютого 2008 року парламент Косово в односторонньому порядку прийняв декларацію про незалежність краю від Сербії і оголосив про формування суверенної держави Республіка Косово.

З червня 2008 набула чинності нова конституція Косова, а в січні 2009 року Пріштіна оголосила про створення власних збройних сил. Незалежність краю визнали США, більшість країн Євросоюзу і Японія.

22 липня 2010 Міжнародний суд ООН у Гаазі постановив, що при відділенні Косово від Сербії не було порушено міжнародне законодавство.

Як повідомлялося, 12 грудня минулого року в Косово відбулися перші парламентські вибори, в яких брали участь 29 політичних партій, коаліцій та громадських ініціатив. Перемогу на виборах отримала правляча Демократична партія на чолі з прем'єр-міністром Тачі.

Читайте також:

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Україна не визнає Косово, незважаючи на рішення суду ООН

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: