Президент Польщі підписав скандальний "антибандерівський" закон

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після цього документ направлять до Конституційного суду.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який передбачає кримінальне покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і заперечення "злочинів" українських націоналістів. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

"Президент Польщі підписав новий закон про ІПН. Звернення МЗС, Парламенту та Президента України проігноровані. У виступі Анджея Дуди, під час якого обґрунтовував своє рішення, про Україну та українців - жодного слова", - зазначив він. 

Після підписання, згідно із заявою президента, закон направлять до Конституційного суду для перевірки, чи є законними всі його положення.

Тиждень тому Дуда заявляв, що проаналізує проголосований парламентом проект.

Сьогодні, 6 лютого, Верховна Рада України підтримала постанову "Про заяву Верховної Ради України у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів". У заяві українські парламентарі просять Дуду не підписувати закон.

ВідеоПрезидент Польщі звернеться до громадян із заявою, яка стосується антиукраїнського закону

У Анджея Дуди є кілька варіантів - або підписати закон, який вже спричинив бурхливу критику з боку Ізраїлю та України, або скерувати до Конституційного суду, щоби той розглянув, чи відповідає закон конституції. Яким буде рішення Дуди, наразі невідомо.

Президент Польщі звернеться до громадян із заявою, яка стосується антиукраїнського закону

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції