Проти Лукашенка подали позов за жорстокість

Дата публікації
Перегляди
1300
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Проти Лукашенка подали позов за жорстокість

Адвокат закликає ловити момент / Фото: AFP

Французький юрист вимагає негайного арешту міністра внутрішніх справ Білорусі, який наразі перебуває в Парижі.

Французький адвокат Вільям Бурдон у четвер, 19 січня, подав у Парижі позов проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і глави МВС Білорусі Анатолія Кулешова, звинувачуючи їх у катуваннях і жорстокому поводженні з громадянами під час придушення акцій протесту в грудні 2010 року.

Бурдон стверджує, що представляє інтереси "жертв режиму Олександра Лукашенка і його міністра внутрішніх справ". Він подав позов під час французького візиту Кулешова, який бере участь у заході, організованому в штаб-квартирі Інтерполу в Ліоні.

Юрист вимагає, щоб Кулешова негайно заарештували і помістили під варту, щоб він залишався в розпорядженні французької влади.

"Це вкрай термінова справа, необхідно якомога швидше вжити заходів, щоб провести розслідування та встановити його відповідальність за скоєні правопорушення", - йдеться у скарзі адвоката, який також направив листа міністру юстиції Франції.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Лукашенко був вчетверте переобраний на вищий державний пост. Опозиція заявила про фальсифікації підсумків голосування і організувала численну вуличну акцію протесту, яка була жорстко пригнічена.

Були затримані майже 700 чоловік. За ґратами опинилися практично всі кандидати в президенти - опоненти чинного глави держави.

Досі відбувають покарання у колонії колишні кандидати на пост глави держави Микола Статкевич та Андрій Санніков, а також довірена особа одного з кандидатів - Дмитро Бондаренко.

На Заході Лукашенко називають "останнім диктатором Європи".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1300
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація