Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада Європи обрала нового генсека

Секретаркою стала представниця Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

Генеральною секретаркою Ради Європи обрали представницю Хорватії Марію Пейчинович-Бурич.

Повідомлення про це з'явилося у Twitter ПАРЄ.

Пейчинович-Бурич змінила на посаді Турбойрна Ягланда. На посаді генсека перебуватиме 5 років. 

За неї проголосували 159 депутатів – це абсолютна більшість голосів. Її найбільшого конкурента представника Бельгії Дідьє Рейндерса підтримали 105 депутатів.

Марія Пейчинович-Бурич від 2000 по 2001 роки була членом хорватської переговорної групи щодо Угоди про стабілізацію та асоціацію між Хорватією і ЄС. Вона була помічницею міністра Міністерства європейської інтеграції, вела справи, пов'язані зі співпрацею між Хорватією та Європейським союзом.

 Від червня 2017 року Пейчинович-Бурич вступила на посаду застурниці прем'єр-міністра уряду Хорватії і міністерки закордонних справ.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

ВідеоУкраїнська делегація може відмовитись від співпраці з Радою Європи  

Оскаржити повернення Росії до ПАРЄ намагаються у Страсбурзі. Процедуру ініціювали представники України та Грузії, після того, як євродепутати більшістю голосів підтримали відновлення членства кремлівської делегації без виконання будь-яких зобов’язань. Повернення Росії до ПАРЄ засудили дипломати США, Естонії, Литви та Латвії, були протести і на вулиці.    

Українська делегація може відмовитись від співпраці з Радою Європи  

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції