Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росії дозволили голосувати за нового генсека Ради Європи

Там нагадали, що платити внески до РЄ - фундаментальний обов'язок країн-членів.

Комітет міністрів Ради Європи підтримав право усіх країн-членів брати участь у діяльності статутних органів організації, включно з Парламентською асамблеєю, а також голосувати на виборах нового генсека організації у червні.

Про рішення КМРЄ на рівні глав МЗС країн-членів на річній сесії 17 травня Гельсінкі повідомляє Укрінформ.

"Усі країни-члени повинні мати право брати участь на рівних засадах у Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї – двох статутних органах Ради Європи", - йдеться у рішенні.

Також міністри наголосили, що одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ. Окрім цього, глави МЗС заявили, що вони б вітали участь усіх країн-членів у сесії ПАРЄ у червні, та відзначили важливість виборів генсекретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністр також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля "зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов'язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи".

Нагадаємо, у червні 2017-го РФ вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у ПАРЄ - це була відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Втім зараз у Раді Європи діє лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Як заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов'язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

ВідеоРосія не повертається в ПАРЄ як повноцінний член організації

Парламентська асамблея у Страсбурзі відхилила поправки до статуту, за якими з Кремля знімаються санкції за агресію в Україні. З 2014 року Москва позбавлена права голосу в органі за анексію Криму. У відповідь росіяни вже кілька років поспіль не платять багатомільйонні внески. Через такий саботаж в бюджеті ПАРЄ утворилась діра.  

Росія не повертається в ПАРЄ як повноцінний член організації

Залиште свій коментар

Вибір редакції