Трамп назвав "пеклом" і "полюванням на відьом" процедуру імпічменту

Дата публікації
Трамп назвав "пеклом" і "полюванням на відьом" процедуру імпічменту

Associated Press

Під час промови він тримав у руках Washington Post з заголовком "Трамп виправданий".

"Пеклом" назвав процедуру імпічменту президент США Дональд Трамп, якого вчора остаточно виправдав Сенат. Очільник Білого дому вважає, що подібного ніколи не повинно повторитися із іншим президентом і переконаний, що процедуру імпічменту демократи почали з "політичних" мотивів.

Про це сказав голова Білого дому 6 лютого під час виступу, передає AP.

Американський президент під час свого виступу висловив радість щодо власного виправдання за звинуваченнями у процесі імпічменту (зловживання владою і перешкоджання правосуддю - ред.) й розкритикував своїх опонентів. 

"Ми пройшли через пекло. Це було несправедливо, я не зробив нічого поганого... Там немає нічого з точки зору закону, це політичне питання ", - сказав Трамп. 

Президент США додав, що "полювання на відьом" щодо нього почалося відтоді, як він розпочав попередню виборчу кампанію. 

"За останні кілька років ми мали справу з "полюванням на відьом". Воно почалося в день, коли я спустився на ліфті зі своєю майбутньою першою леді, яка присутня тут. Спасибі, Меланіє... Це було справжнє зло, корупція, ганьба, катастрофа, негідники ... цього ніколи не повинно статися знову з іншим президентом, ніколи ", - висловився Трамп.

Американський президент, крім того, назвав спікерку Палати представників Ненсі Пелосі, яка висунула проти нього звинувачення, "жахливою людиною". Він вкотре висміяв її слова про те, що та молиться за його благо. "Вона, можливо, і молиться, але про прямо протилежне", - сказав очільник Білого дому.

Трамп також продемонстрував присутнім свіжий випуск газети Washington Post і заявив, що це єдиний хороший заголовок, якого він удостоївся в цій газеті. На першій сторінці видання була стаття із заголовком: "Трамп виправданий".

Дональд Трамп у спеціальному зверненні прокоментував процес свого імпічменту

Дональд Трамп у спеціальному зверненні прокоментував процес свого імпічменту

Нагадаємо, 5 лютого Сенат Конгресу США не підтримав імпічмент Трампа, за який раніше проголосувала Палата представників. Таким чином Трамп лишається президентом США щонайменше до найближчих виборів, які відбудуться цієї осені.

Імпічмент провалився: Сенат США виправдав президента Дональда Трампа

Імпічмент провалився: Сенат США виправдав президента Дональда Трампа

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Наступна публікація