У Кремлі вперше прокоментували масові мітинги в Інгушетії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там уважно стежать за ситуацією.

Кремль дуже уважно відстежує ситуацію із масовими мітингами в Інгушетії, однак все має відбуватись в рамках закону.

Про це журналістам розповів прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

"Кремль уважно відстежує ситуацію. Для нас головне, щоб все залишалося в конституційному полі і в рамках законності", - зазначив він.

Пєсков також відмовився давати оцінку подіям, які відбуваються, та підтримувати чиюсь сторону конфлікту між Чечнею та Інгушетією.

"Це ті питання, якими в цьому випадку займаються регіони, а оскільки йдеться про позиції, які зайняли представники в Інгушетії, то, відповідно, займається влада Інгушетії", - підкреслив він.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту за участю 5 тисяч осіб на тиждень - від 8 до 15 жовтня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції