У Лівії четверту добу триває сутичка повстанських угрупувань

Незважаючи на заяви нової влади про врегулювання конфлікту, у  Лівії тривають сутички між повстанцями.

У Лівії неподалік столиці Тріполі в неділю вже четвертий день триває сутичка двох збройних угрупувань, які ворогують між собою, повідомляє Радіо Свобода.

Як заявив у неділю голова нової влади країни (Національної тимчасової ради Лівії) Мустафа Мохаммед Абдель-Джаліль, його Рада протягом вихідних влаштувала переговори старійшин із цих місцевостей, і суперечка вже владнана. Але в той час, коли він виступав із заявою, бій далі тривав.

За повідомленнями, це найсерйозніша наразі бойова сутичка від захоплення в полон і смерті колишнього лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі минулого місяця. В боях між вихідцями з двох місцевостей, що ворогують, за цей час уже загинули не менш як шестеро людей.

Раніше представники нової влади Лівії визнавали, що не мають змоги швидко роззброїти численні угруповання, які брали участь у громадянській війні, яка тривала вісім місяців і врешті призвела до повалення влади Каддафі.

Після падіння режиму Муамара Каддафі все голосніше стали звучати побоювання про майбутнє озброєної до зубів "звільненій Лівії", де за тепле місце під її яскравим сонцем готові поборотися багато кланів і угрупувань, в тому числі й радикальні ісламісти.

Деякі регіональні спостерігачі за відсутністю сильної консолідуючої руки не виключають розколу країни на анклави, контрольовані впливовими племенами, які колишній лівійський лідер впродовж десятиліть стримував в межах єдиної Джамахірії.

Минулої неділі сотні військовослужбовців військ Перехідної національної ради мітингували проти невиплати їм зарплати в центрі Тріполі. Деякі з них вже пригрозили новій лівійській владі поваленням.

31 жовтня офіційно завершилася операція НАТО в Лівії, хоча представники ПНР настійно просили керівництво Північноатлантичного альянсу почекати з відходом з регіону. На думку ряду експертів, нова влада побоюється повторити долю поваленого Каддафі - війська повстанців не відрізняються беззаперечним виконанням наказів і вже встигли проявити себе в звірствах в тих регіонах Лівії, в яких їм чинили опір.

Читайте також:

У Лівії осквернили могили родичів Каддафі

Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: