У Лівії розгорілися бої між групами повстанців

У Лівії розгорілися бої між групами повстанців

Ілюстрація / Фото: AFP

Ворогуючі загони активно застосовують один проти одного важке озброєння, великокаліберні кулемети.

У 30 км на захід від Тріполі спалахнули збройні зіткнення між угрупуваннями формувань Перехідної національної ради Лівії, які брали участь у поваленні режиму Муамара Каддафі.

Сутички між "революціонерами" міста Ез-Завія і регіону Ель-Майя почалися вчора ввечері і продовжуються досі.

Бої йдуть за колишню тренувальну базу 32 бригади спецпризначення, яку очолював син убитого полковника Хаміс. За словами очевидців, ворогуючі загони активно застосовують один проти одного важке озброєння, великокаліберні кулемети.

Місцевіжителів в паніці залишають свої будинки, прилеглі до району зіткнень.Надходить інформація про поранених, повідомлень про загиблих поки немає.

Після падіння режиму Муамара Каддафі все голосніше стали звучати побоювання про майбутнє озброєної до зубів "звільненій Лівії", де за тепле місце під її яскравим сонцем готові поборотися багато кланів і угрупувань, в тому числі й радикальні ісламісти.

Деякі регіональні спостерігачі за відсутністю сильної консолідуючої руки не виключають розколу країни на анклави, контрольовані впливовими племенами, які колишній лівійський лідер впродовж десятиліть стримував в межах єдиної Джамахірії.

Минулої неділі сотні військовослужбовців військ Перехідної національної ради мітингували проти невиплати їм зарплати в центрі Тріполі. Деякі з них вже пригрозили новій лівійській владі поваленням.

31 жовтня офіційно завершилася операція НАТО в Лівії, хоча представники ПНР настійно просили керівництво Північноатлантичного альянсу почекати з відходом з регіону. На думку ряду експертів, нова влада побоюється повторити долю поваленого Каддафі - війська повстанців не відрізняються беззаперечним виконанням наказів і вже встигли проявити себе в звірствах в тих регіонах Лівії, в яких їм чинили опір.

Читайте також:

У Лівії осквернили могили родичів Каддафі

Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

Український найманець зізнався, що поїхав до Лівії убивати за 4 тисячі доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація