В Іраку звільнили від ІД важливе місто біля Мосула

В Іраку звільнили від ІД важливе місто біля Мосула

Фото: Reuters

Визволення міста почалося зранку, коли в нього ввійшли близько двох тисяч курдських бійців.

В Іраку бійці збройних формувань автономного Іракського Курдистану "пешмерга" визволили від бойовиків екстремістського угруповання "Ісламська держава" важливе місто Башика неподалік Мосула.

Про це пише "Радіо Свобода".

Визволення міста почалося зранку, коли в нього ввійшли близько двох тисяч курдських бійців. За повідомленнями, більшість ісламістів на той час уже втекла з міста, й там лишалися близько сотні бойовиків.

Місто Башика було на лінії фронту з ісламістами понад два роки, відколи бойовики захопили його разом із сусіднім Мосулом. Воно розташоване приблизно за 13 кілометрів на північний схід від Мосула – найбільшого міста Іраку, яке наразі ще контролюють ісламісти.

Операцію по звільненню міста іракські сили почали ще в березні. Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді пообіцяв повернути місто іракцям до кінця нинішнього року. У серпні урядові сили Іраку звільнили містечко Каяра, що й відкрило шлях до Мосулу.

Військово-повітряні сили Іраку в ніч на 16 жовтня скинули листівки на захоплений бойовиками "ІД" Мосул. Таким чином вони попередили місцевих мешканців про майбутній штурм. Людей просили не панікувати і залишатися у своїх будинках, а також не відвідувати деякі міські райони.

У ніч на 17 жовтня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді повідомив початок операції по звільненню Мосула від терористичної організації "ІД".

А вже 4-5 листопада іракські урядові війська з боєм прорвалися у східну околицю Мосула під назвою Захра. Частини спецназу продовжують вуличні бої з арьергардом бойовиків угруповання "Ісламська держава".

Лідер "Ісламської держави" втік з іракського міста Мосул

Лідер "Ісламської держави" втік з іракського міста Мосул

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Туреччина проти курдів
Наступна публікація