Іракська армія з боєм прорвалася у східну околицю Мосула

Іракська армія з боєм прорвалася у східну околицю Мосула

Фото: Reuters

Головну ударну силу склав елітний "Золотий батальйон спецназу.

Іракські урядові війська з боєм прорвалися у східну околицю Мосула під назвою Захра. Частини спецназу продовжують вуличні бої з арьергардом бойовиків угруповання "Ісламська держава".

Про це пише ВВС.Russian.

За даними іракського командування, під контролем військових знаходяться 90% території району, колись називався "Саддам" на честь диктатора, поваленого у 2003 році. Наступ почався в п'ятницю в 4 ранку за місцевим часом.

Операцію по звільненню міста іракські сили почали ще в березні. Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді пообіцяв повернути місто іракцям до кінця нинішнього року. У серпні урядові сили Іраку звільнили містечко Каяра, що й відкрило шлях до Мосулу.

Військово-повітряні сили Іраку в ніч на 16 жовтня скинули листівки на захоплений бойовиками "ІД" Мосул. Таким чином вони попередили місцевих мешканців про майбутній штурм. Людей просили не панікувати і залишатися у своїх будинках, а також не відвідувати деякі міські райони.

А вже в ніч на 17 жовтня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді повідомив початок операції по звільненню Мосула від терористичної організації "ІД".

Головну ударну силу склав елітний "Золотий батальйон спецназу. Після прориву укріплених позицій бойовиків наступ розвивався стрімко.

Лідер "Ісламської держави" втік з іракського міста Мосул

Лідер "Ісламської держави" втік з іракського міста Мосул

Повʼязані теми:

Наступна публікація