Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС хоче перекрити балканський маршрут для мігрантів

Минулоріч понад мільйон мігрантів нелегально в'їхали на територію Європейського союзу.

Лідери Європейського союзу і Туреччини збираються в Брюсселі на позачерговий саміт, присвячений проблемі біженців.

ЄС визнає, що нинішня криза з мігрантами – найважча з часів Другої світової війни. Раніше Європа пообіцяла виділити Туреччині три мільярда євро в обмін на згоду турецької влади розселити у себе біженців з Сирії та скоротити потік в Європу.

В минулому році понад мільйон мігрантів нелегально в'їхали на територію Європейського союзу, більшість з них потрапили в Європу морем з Туреччини. Близько 13 тисяч біженців знаходяться зараз на кордоні Греції і Македонії.

Країни Євросоюзу, тим часом, приймають заходи щодо обмеженню в'їзду мігрантів. Згідно з даними газети Financial Times, Брюссель готується кардинально переглянути систему надання притулку в країнах ЄС. Зараз прохачі притулку зобов'язані звертатися за ним у першій же країні Євросоюзу, в яку вони прибувають. Це правило не працювало останнім часом після того, як канцлер Німеччини Ангела Меркель в минулому році вирішила його не дотримуватися в своїй політиці щодо до мігрантів. Натомість, як повідомляє Financial Times, буде запропонована централізована система подачі заяв. Подробиці реформи, як очікується, будуть оголошені 17 березня на саміті ЄС.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив у минулу п'ятницю, що Євросоюз хоче перекрити лазівки на території західних балканських країн, які найчастіше використовують нелегальні мігранти.

Нагадаємо, що раніше за щонайменше 25 людей загинули в результаті аварії судна з мігрантами в Егейському морі біля берегів Туреччини.

Серед потонулих 13 дітей.

Судно направлялося в Грецію і затонуло біля берегів турецького району Дідім на південному заході Туреччини. Співробітникам берегової охорони вдалося врятувати 15 біженців.

Нагадаємо, що 6 березня НАТО вирішило розгорнути бойове чергування кораблів у територіальних водах Греції і Туреччини в Егейському морі. Завдання — допомогти Греції, Туреччини та Європейського союзу в зусиллях "у боротьбі з торгівлею людьми і злочинними мережами, які підживлюють кризу".

Раніше повідомлялося, що близько 40% мігрантів, які прибувають до Європи по так званому балканським маршрутом, не отримають притулку в ЄС. За останніми даними прикордонного агентства Frontex, останнім часом знижується кількість біженців-сирійців, які шукають в Європі порятунку від конфлікту в своїй країні.

Зокрема, у січні 2016 року лише 39% всіх мігрантів становили сирійці, тоді як у вересні 2015 року їх кількість становила 69%. Кількість іракців зросла від 8% до 25%, а афганців - від 18% до 24%.

Крім того велика частина мігрантів, які потрапляють до Європи через Туреччину, що прибувають з Північної Африки і класифікуються як економічні мігранти.

Фотогалерея Судно із сотнями мігрантів перекинулося біля грецького Лесбосу (5 фото)

Відео Франція відкриє шлях мігрантам до Великої Британії, якщо Лондон заявить про вихід з Євросоюзу

Залиште свій коментар

Вибір редакції