Азаров читав Шевченка, коли "про Україну ще не думав"

Прем'єр-міністр Микола Азаров обговорив проблеми українського видавницва, та розповів про своє захоплення прозою Тараса Шевченка.

Уряд працюватиме над програмами для здешевлення українських книг, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час відкриття книжкової виставки в Українському домі.

Глава Кабміну також розповів, про свої літературні вподобання, зокрема, про те, що йому дуже подобається проза Тараса Шевченка.

"У мене є дуже гарний п'ятитомник Тараса Григоровича Шевченка. Я його купив, коли ще про Україну не думав. Це видання приблизно 1964-1965 року, я точно не пам'ятаю. До цього п'ятитомника увійшли поетичні твори, а також проза", - сказав Азаров.

Прем'єр зазначив, що з величезним задоволенням читає твори Шевченка.

"Я вважаю, що багато в чому проза Шевченка, я наголошую - це думка дилетанта – я не мистецтвознавець, не літературознавець - але багато в чому це на дуже високому рівні. Мені дуже подобається поетична проза. Кожне слово дуже цікаво", - сказав Азаров.

У ході виставки прем'єр також ознайомився з українською продукцією книговидавництва і купив декілька книг, ціна деяких з них склала близько 350 гривен.

"На мій погляд, це дорого. Дорого, якщо переводити, скажімо, в тверду валюту і порівнювати, то виходить, що у нас вже ціни в Україні на окремі книги порівнялися з цінами за кордоном. Це не годиться. Потрібно думати, як здешевити цей процес обов'язково", - сказав Азаров.

Микола Азаров також наголосив на необхiдностi поповнення бiблiотек книжками, виданими в Українi.

"Цiлком очевидно, що ми маємо думати про поповнення бiблiотек книгами. У нас 20 тисяч бiблiотек i 20 тисяч шкiльних бiблiотек. Загалом 40 тисяч. Якщо ми на бiблiотеки закупимо по одному примiрнику обов'язкового тиражу, то тираж для видавництв визначатиметься в 40 тисяч примiрникiв. А такий тираж був би рентабельний", - сказав він.

Варто відзначити, що після від'їзду Азарова з виставки книжки на ній подорожчали удвічі. Для прикладу, прем'єр придбав книгу з творами Миколи Гоголя видавництва "Грані-Т"за 90 грн. Після від'їзду глави уряду вона вже коштувала 200 грн.

Як повідомлялось, половина українських школярів не беруть в руки книги, а країна в цілому претендує на лідерство серед країн, що найменше читають в Європі.

За підрахунками директора Інституту соціології освіти Російської академії наук Володимира Собкіна, якщо на початку 1970-х років радянський підліток читав близько 40 книжок за рік, то юний житель пострадянських країн - лише десяток.

За даними Інституту Горшеніна, 79,9% молодих українців вважають за краще проводити дозвілля, спілкуючись з друзями, 51% - граючи в комп'ютерні ігри, сидячи в інтернеті і слухаючи музику. 45,5% вважають за краще займатися домашніми справами. І тільки 43,8% призналися, що у вільний час беруть в руки книгу, газети або журнали.

Читайте також:

Українці читають книги найменше у Європі

Янукович заборонив приватизовувати бібліотеки

Forbes назвав книги, які допоможуть розбагатіти

Семирічна ізраїльтянка прочитала за рік 600 книг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: