До блокади вантажівок із РФ долучилася Одещина

Незважаючи на офіційну заборону транзиту, активісти не збираються розходитися

Офіційний Київ таки призупиняє транзитні переміщення російських вантажівок українською територією. Так щойно вирішив Уряд. Про це його просили активісти, які по факту ще кілька днів тому перекрили рух на міжнародних трасах фурам з Росії і вже навіть організували імпровізовані блок-пости.

Машини з російськими номерами зупиняють на дорогах та не випускають за кордон. Блокада триває на Закарпатті, Волині, Львівщині, Вінничині, Рівненщині, Сумщині. До акції долучилися Одещина і Харківщина.

Громадські активісти прибули на один з в'їздів до Одеси і чекають на транзитний проїзд російських фур. Традиційно вони заїжджають трасою Одеса-Рені з боку Румунії або Болгарії.

Тут тільки-но дізналися про те, що Кабмін ухвалив рішення і на офіційному рівні заборонив проїзд територією України російським вантажівкам. Активісти кажуть, рішення доречне хоча і ухвалене із запізненням. Тим не менш люди не збираються розходитися.

Офіційний Київ таки призупиняє транзитні переміщення російських вантажівок Україною

Так щойно вирішив Уряд. Вже кілька днів активісти самовільно перекривають рух на міжнародних трасах фурам з Росії. На дорогах навіть виросли імпровізовані блок-пости. Машинам з російськими номерами не дають проїхати на територію України та не випускають за кордон. Блокада триває на Закарпатті, Волині, Львівщині, Вінниччини, Рівненщині, Сумщині. До акції долучилися Одещина і Харківщина. 

"Де ми їх будемо бачити, ми залишимо тут телефони, залишимо людей, які будуть приїжджати мобільні групи і просто з цими людьми розмовляти і пояснювати, що їм тут робити нема чого, їх тут ніхто не чекає і ніхто їм тут не радий", - розповідає голова союзу Придністровців України Олег Хвощевський.

Свою акцію активісти називають безстроковою. Контролюватимуть рух вантажівок доки на одеських дорогах взагалі не зникнуть фури з російськими номерами. Працівники ДПС кажуть, що останнім часом транзит цією дорогою для російських далекобійників не був головним. Найчастіше через Молдову їхали водії з Брянська. Але останнім часом їх все менше і менше.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей:Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської та Вінницької. До акції долучилися Харківщина.

Росія запровадила  заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" територією РФ до Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією України у відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ.

В Одеській області сьогодні зранку розпочалася акція з блокування проїзду російських фур

До всеукраїнської акції з блокування російських вантажівок долучилася і Одещина. Громадські активісти прибули на один з в'їздів до Одеси і чекають на транзитний проїзд російських фур. Традиційно вони заїжджають трасою Одеса-Рені з боку Румунії або Болгарії. Активісти мають намір їх блокувати до моменту заїзду в Одесу та створили навіть так звані летючі загони, щоб перехоплювати їх дорогою. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: