ГПУ відкрила кримінальне провадження проти українських клієнтів Манафорта

Слідчі дії здійснюватиме Державна фіскальна служба.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти українських посадовців, які були клієнтами колишнього радника Віктора Януковича Пол Манафорта.

Про це на брифінгу 21 серпня повідомив очільник ГПУ Юрій Луценко, передає Громадське.

Генпрокурор зазначив, що у процесі над Манафортом у США лунають прізвища конкретних українських політиків, які платили йому гроші за консультаційні послуги.

Луценко наголосив, що на той момент ці особи були державними службовцями і, згідно з українським законодавством, вони не мали права бути розпорядниками будь-яких бізнес-структур і мали передати їх в управління третім особам.

"Тому ми зареєстрували кримінальне провадження щодо ймовірних правопорушень цими держслужбовцями на той момент, які ймовірно управляли фірмами й не передали їх в управління третім особам, як цього вимагає український закон", — розповів голова ГПУ.

Слідчі дії здійснюватиме Державна фіскальна служба. Відомство співпрацюватиме з юрисдикціями, на територіях яких перебували  офшорні компанії, згадані у суді над Манафортом.

Відео Українські політики платили Манафорту мільйони доларів через офшори

Сергій Льовочкін і Борис Колєсніков, Рінат Ахмєтов, Андрій Клюєв та Сергій Тігіпко платили мільйони доларів американському політтехнологу Полу Манафорту через кіпрський офшор. Про це на суді розповів ключовий свідок проти колишнього політтехнолога Януковича Рік Гейтс. Він багато років був правою рукою Манафорта і достеменно знає усі фінансові оборудки, які той проводив з українськими олігархами. 

Українські політики платили Манафорту мільйони доларів через офшори

Нагадаємо, Полу Манафорту, колишньому піарникові Віктора Януковича та екс-керівника виборчого штабу Трампа, у США пред'явлені 18 звинувачень. Головні - змова проти Сполучених Штатів, відмивання грошей, ухилення від сплати податків та брехливі свідчення. Манафорту може загрожувати до 80 років ув'язнення.

Також у ЗМІ була інформація, що Манафорт просував інтереси Путіна в США. Зокрема, це начебто робилося через відомого російського олігарха Олега Дерипаску. В той же час останній спростовує ці звинувачення і майже нецензурно коментує зв'язку з Манафортом.

Мюллер заявив, що Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів за роботу політичного консультанта в Україні (офіційно - 14 мільйонів доларів). Сторона звинувачення також стверджує, що Манафорт володів більше трьох десятків рахунків, на яких зберігав отримані в Україні гроші. Адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що американський політтехнолог отримував незареєстровані доходи, тому що це було умовою його українських бізнес-партнерів.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів