Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На кожного криворожанина припадає 634 кг шкідливих речовин.

Кривий Ріг
Autocentre.ua
Кривий Ріг очолив список найбільш забруднених міст України
Найбільш забрудненим містом України є Кривий Ріг, де на кожного жителя доводиться по 634 кг шкідливих речовин, викинутих в атмосферу.

Друге місце в антирейтингу дісталося Маріуполю, а на третьому розташувався Бурштин Івано-Франківської області. На четвертій строчці - Луганськ, а замикає п'ятірку найбрудніших міст Курахово Донецької області.

Таким є рейтинг журнал "Кореспондент", складений на основі даних Держкомстату по ступеню того, як багато небезпечних речовин викидають в атмосферу підприємства і транспорт міст України.

Краще всього чистота дихання зберігається в містечку Глухів Сумської області і кримській Алушті. Тут в повітря за рік потрапило лише по 3-4 кг небезпечних для здоров'я людини речовин. Третє місце закріпили за Острогом Рівненської області, на четвертому - Хмільник Вінницької області, а п'яте місце серед найчистіших міст дісталося Василькову Київської області. Кримська Ялта зайняла шосту строчку рейтингу.

Серед обласних центрів краще всього справи йдуть в Івано-Франківську, за яким слідує Тернопіль, Луцьк, Хмельницький і Чернівці. За даними Держкомстату, вони серед позитивних лідерів їх рейтингу. Там не так багато промислових об'єктів, немає концентрації машин, і є обширні зелені зони.

В той же час найбільш забрудненим обласними центрами в Україні визнані Луганськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ і Донецьк.

Київ займає перше місце в Україні після промислових центрів Сходу за ступенем забрудненості повітря через велику кількість автомобілів. Показники забору повітря на найжвавіших перехрестях центру столиці вже видають результати гірше, ніж в середньому по Запоріжжю, одному з найбрудніших міст країни.

Парадоксом ситуації є те, що люди, зазвичай, прагнуть селитися там, звідки їм зручніше добиратися до роботи, ці ж місця і є найбільш забрудненими через крупні транспортні розв'язки.

Ще однією причиною великої населеності брудних міст є значний грошовий обіг, який виникає там, де є виробництво.

Читайте також:

Львів визнано найкращим містом для життя в Україні

Forbes порівняв зарплати голлівудських акторів

Найбагатші українці 2009 року

Київ потрапив у першу сотню найкомфортніших міст світу

Залиште свій коментар

Вибір редакції