Кривий Ріг визнали найбруднішим містом України

На кожного криворожанина припадає 634 кг шкідливих речовин.

Кривий Ріг
Autocentre.ua
Кривий Ріг очолив список найбільш забруднених міст України
Найбільш забрудненим містом України є Кривий Ріг, де на кожного жителя доводиться по 634 кг шкідливих речовин, викинутих в атмосферу.

Друге місце в антирейтингу дісталося Маріуполю, а на третьому розташувався Бурштин Івано-Франківської області. На четвертій строчці - Луганськ, а замикає п'ятірку найбрудніших міст Курахово Донецької області.

Таким є рейтинг журнал "Кореспондент", складений на основі даних Держкомстату по ступеню того, як багато небезпечних речовин викидають в атмосферу підприємства і транспорт міст України.

Краще всього чистота дихання зберігається в містечку Глухів Сумської області і кримській Алушті. Тут в повітря за рік потрапило лише по 3-4 кг небезпечних для здоров'я людини речовин. Третє місце закріпили за Острогом Рівненської області, на четвертому - Хмільник Вінницької області, а п'яте місце серед найчистіших міст дісталося Василькову Київської області. Кримська Ялта зайняла шосту строчку рейтингу.

Серед обласних центрів краще всього справи йдуть в Івано-Франківську, за яким слідує Тернопіль, Луцьк, Хмельницький і Чернівці. За даними Держкомстату, вони серед позитивних лідерів їх рейтингу. Там не так багато промислових об'єктів, немає концентрації машин, і є обширні зелені зони.

В той же час найбільш забрудненим обласними центрами в Україні визнані Луганськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ і Донецьк.

Київ займає перше місце в Україні після промислових центрів Сходу за ступенем забрудненості повітря через велику кількість автомобілів. Показники забору повітря на найжвавіших перехрестях центру столиці вже видають результати гірше, ніж в середньому по Запоріжжю, одному з найбрудніших міст країни.

Парадоксом ситуації є те, що люди, зазвичай, прагнуть селитися там, звідки їм зручніше добиратися до роботи, ці ж місця і є найбільш забрудненими через крупні транспортні розв'язки.

Ще однією причиною великої населеності брудних міст є значний грошовий обіг, який виникає там, де є виробництво.

Читайте також:

Львів визнано найкращим містом для життя в Україні

Forbes порівняв зарплати голлівудських акторів

Найбагатші українці 2009 року

Київ потрапив у першу сотню найкомфортніших міст світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: