Рада підтримала посилення відповідальності за несплату аліментів

Дата публікації
Перегляди
6358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада підтримала посилення відповідальності за несплату аліментів

Фото: pixabay.com

За нього віддали голос 230 депутатів.

Верховна Рада сьогодні, 3 липня, підтримала проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

За відповідне рішення проголосувало 230 депутатів.

Згідно з ним, штрафи за несплату аліментів будуть такими: 20% від суми заборгованості - за один рік, 30% - за 2 роки, 50% - за більш ніж три роки.

Запроваджується автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів в порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком України.

Встановлюється можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи тяжко хвора дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці.  При цьому згода другого з батьків не вимагатиметься, якщо дитина виїжджатиме на термін до одного місяця.

Також закон посилює відповідальність за несплату аліментів та збільшує термін звернення і період за який може бути стягнуто аліменти: зменшується сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, закон встановлює адміністративну відповідальність та передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі до двох років.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
6358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація