Російські хакери спробували зламати камери в будинках українців, щоб зібрати розвіддані

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
1554
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські хакери спробували зламати камери в будинках українців, щоб зібрати розвіддані

Фото: Getty Images

Хакери з РФ хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією ЖК, щоб збирати інформацію про ситуацію в місті і отримати дані про адреси українських правоохоронців та можливе переміщення військової техніки.

Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури у одному із прикордонних регіонів України.

Про це повідоляє пресслужба СБУ.

Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони хотіли мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.

Також російських хакерів цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.

"Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження і своєчасно викрили спробу окупантів проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні", - кажуть у спецслужбі.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам РФ хакерське угруповання з Росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

"СБУ попереджає, що такі атаки ворога можуть траплятися і в майбутньому, тому закликає громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати", - наголосили в СБУ.

На підставі зібраних фактів щодо цього випадку у прикордонному регіоні вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Тривають комплексні дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

СБУ звернулось до українців із проханням бути пильними і одразу повідомляти про підозрілі випадки до компетентних органів нашої держави.

Нагадаємо, російські хакери атакували урядовий сайт Німеччини після рішення про постачання танків "Леопард" для ЗСУ.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
1554
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація