Сенат США визнав Голодомор геноцидом українців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Резолюція сенату також засуджує порушення прав людини, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Про це посольство України у США повідомило у Facebook.

Документ містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".

Окрім цього, резолюція засуджує систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Сенат висловив співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, і їхнім родинам. У резолюції міститься заклик до розповсюдження інформації для підвищення обізнаності світу про штучну природу цієї трагедії.

Проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання.

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу Сенат США одностайним рішенням ухвалив...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Четвер, 4 жовтня 2018 р.

Своєю чергою Петро Порошенко привітав ухвалу Сенату США та висловив надію, що так так само зроблять й інші країни світу, зокрема ЄС, та міжнародні організації, включно з ООН.

"Спогади про Голодомор – велика частина української політики національної пам’яті, яку ми неухильно впроваджуємо останні роки", - наголосив президент.

Вітаю ухвалу Сенатом США резолюції про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Це ще один...

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 4 жовтня 2018 р.

Резолюція, співавторами якої виступили понад два десятки сенаторів, була представлена 14 березня цього року групою сенаторів від Республіканської та Демократичної партій на чолі зі співголовами групи дружби з Україною у Сенаті США Робертом Портманом та Річардом Дурбіним.

Фотогалерея Не було кори, собак і голубиних яєць: в Україні згадали страшні події Голодомору 1932-1933 років (8 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції