Україна опинилася в інсуліновій блокаді

Дата публікації
Перегляди
2557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна опинилася в інсуліновій блокаді

В Україні проблеми з постачанням інсуліну / Фото: thebubbletree.com

Останнім часом в Україні спостерігаються перебої з постачанням інсуліну.

Так, важке становище в цьому плані склалося у Києві, Донецькій і Дніпропетровській областях - ліки неможливо не тільки отримати безкоштовно, але навіть купити.

За словами президента Міжнародної діабетичної асоціації України Людмили Петренко, в цих областях безкоштовний інсулін, яким повинен забезпечуватись кожен інсулінозалежний за законом (а їх в Україні 197 тисяч), вже закінчився.

Дефіцит життєво необхідних медикаментів для хворих на діабет в уряді пояснюють нестабільною економічною ситуацією, яка завадила виробникам вчасно подати документи на тендер.

І без того непросту ситуацію з інсуліном ускладнила помилка в документі Міністерства доходів і зборів України, який отримали всі українські митнкиі. В листі йде мова про те, що з 1 квітня 2014 року всі ввезені лікарські препарати оподатковуються податковою ставкою у 20%. Хоча згідно із законом "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", ПДВ за ставкою повинен був скласти 7%, зазначила Петренко.

Поки чиновники розбираються, що робити і хто винен, ящики з нерозмитненими лікарськими препаратами, і в тому числі, інсуліном, простоюють на кордоні.

Але навіть, якщо партії ліків, які застрягли на кордоні, "розмитнять" найближчим часом, це не вирішить проблему діабетиків. Адже в цьому році на програму боротьби з діабетом виділено всього 600 млн грн. Після введення ПДВ вартість ліків зросла, і виділених коштів може не вистачити на закупівлі інсуліну в колишніх обсягах навіть хворим з тяжкою формою цукрового діабету, відзначили в асоціації.

Одним із способів вирішення критичної ситуації може стати благодійність. Сьогодні, після зустрічі з представниками пацієнтських організацій інсулінозалежних українців Валерія Коновалюк, дружина кандидата в президенти, відкрила спеціальний рахунок, гроші з якого будуть використані для закупівлі інсуліну.

П/р 26009010101119

ПАТ "БАНК КАМБІО", МФО 380399, код ЄДРПОУ 26549700,

вул. Заньковецької/Станіславського, 3/1, м. Київ, 01001, Україна

Валерія Коновалюк закликала представників бізнес еліт України відволіктися від своїх особистих проблем і звернути увагу на проблеми людей, які потребують допомоги вже зараз: "Для того, щоб люди вмирали, необов'язково натискати на курок. Для цього достатньо просто нічого не робити", - підкреслила Валерія.

Дата публікації
Перегляди
2557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація