В Україні відзначають День Конституції

Рівно 14 років тому в Україні був прийнятий Основний Закон. У 1996 році депутати ВР працювали над прийняттям Конституції усю ніч.    

28 червня в Україні відзначають день Конституції.

Перша Конституція незалежної Української держави була прийнята Верховною радою України 28 червня 1996 року. Крім самого прийняття Конституції, історичним також є і той факт, що над проектом депутати в сесійній залі працювали всю ніч з 27 на 28 червня.

День Конституції України, відповідно до Основного Закону, є державним святом і неробочим днем.

Згідно з Конституцією, Україна - суверенна і незалежна, соціальна і правова держава (ст.1). Україна - унітарна держава, її територія в рамках існуючого кордону є цілісною і недоторканною (ст.2).

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст.3).

Державною мовою в Україні є українська (ст.10).

Президент України є главою держави і виступає від його імені. Президент виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина (ст.102).

У неділю, 28 червня, в Харкові пройдуть акції на захист конституційних прав громадян.

Також планується брифінг лідерів молодіжних організацій Харкова, театралізована акція протесту, а також мітинг проти порушення конституційних прав громадян міською владою, харківською міліцією та іншими органами влади.

Ці заходи харківської молоді мають "висвітити кричущі факти порушення прав людини та Основного Закону нашої держави".

За задумом організаторів, активісти на майдані Конституції поблизу Харківської міськради, а також біля обласного управління міліції зобразять "найбільших ворогів конституційних прав харків'ян і покажуть, як з ними боротися".

Читайте також:

Конституція "нової мітли"

ПР: Янукович поки не буде переписувати Конституцію

Янукович перепише Конституцію (відео)

Донецький губернатор натякнув, що пора переписати Конституцію

 

 

 

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: