Чи можна здавати кров після COVID-19

Автор
Юлія АбрамоваЮлія Абрамова
Дата публікації
Перегляди
1438
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи можна здавати кров після COVID-19

В умовах протидії військовій агресії РФ донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, які щодня боронять нашу країну, так і цивільних громадян.

Людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров через 28 днів після повного одужання.

Про це повідомили фахівці МОЗ.

"Такі обмеження пов’язані передусім зі станом здоров’я самого донора, який повинен відновитися після хвороби. Адже цей вірус через кров не передається", - зазначають медики.

Серед основних способів його передавання - контактний, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети, що контаміновані (забруднені) виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого, та краплинний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також не є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані живі вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм.

Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією, можна здавати кров.  

Щодо інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати через чотири тижні.

Нагадаємо, в Україні дозволили вакцинувати дітей віком 5-11 років проти COVID-19.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1438
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація