Правда про яблука

Дата публікації
Перегляди
8005
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Правда про яблука

Фото: ТСН.ua

Це дійсно корисний фрукт, але перед тим, як додати його до свого раціону, варто знати кілька нюансів.

Для більшості з нас яблука — основний фруктовий компонент харчування впродовж осінньо-зимових місяців. Ми цінуємо їх за багатство смаків, ароматів і доступність. Багато лікарів заохочують регулярно вживати два яблука на день: вранці — для краси, ввечері — для здоров'я.

Страви з яблук покращують роботу травної системи, допомагають під час закрепів, а завдяки харчовим волокнам підтримується стан мікрофлори. Яблука допомагають стати стрункішими і красивішими: через низьку калорійність (всього 47-52 Ккал на 100 г), наявність високого вмісту клітковини — "мітли" організму і детоксикантів — пектинів, органічних кислот. Крім цього, в яблуках практично не буває токсичних металів.

Попри користь яблук, їх дещо переоцінюють стосовно вітамінів. Бо вони містять їх доволі мало. Наприклад, аскорбінової кислоти у 100 г-4,6-10 мг, залежно від сорту і терміну зберігання. Тоді як у цитрусових до 60 мг, за добової потреби — 80-100 мг. Тим, хто захоче за їх допомогою поповнити добову норму вітаміну С, доведеться спожити 1-1,5 кілограма яблук. Емаль зубів та кишківник за це вам спасибі не скажуть. 

Яблука не лідери за вмістом каротину, фолієвої кислоти та інших вітамінів. Тому, щоб забезпечити необхідну їх кількість, потрібно їсти не тільки яблука, але і всі інші групи продуктів — злаки, крупи, м'ясо, риба, молочні.

Яблука не будуть основою харчування у разі низького гемоглобіну, як вважає багато людей. В них не так вже й багато заліза. Порівняємо: 100 г яблук містять до 0,12 мг заліза, а така ж кількість персиків чи бананів — до 0,3 мг, в буряку та в гарбузі по 0,8 мг, а в броколі — 0,7 мг заліза за добової потреби дорослої людини в 12-17 мг.

Фото: pixabay.com

Крім цього з рослинної їжі залізо засвоюється набагато гірше (всього 3-5 відсотків), тоді як з тваринної на 25-35 відсотків.

Яблука також можуть активізувати вироблення шлункового соку, підвищувати кислотність і збільшувати апетит. Тому нічого дивного, коли після одної великої антонівки вам раптом захочеться ще чогось — бутерброду, картоплі чи м'яса. Хто страждає на підвищену кислотність, краще використовувати печені яблука, щоб уникати проблем зі шлунком. 

Але незважаючи на те, що яблука далеко не суперфуд, все ж таки цілющих властивостей у них багато. Вони давно і широко використовуються у здоровому харчуванні. Тому включайте їх у свій раціон. Зараз вони вже достигли та мають найбільшу кількість корисних речовин.

З початком сезону яблук!

Оригінал

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8005
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація