Хрін вперше потрапив до Червоної книги

Дата публікації
Перегляди
5937
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хрін вперше потрапив до Червоної книги

Фото: Credits

Домашній хрін, через його нестачу - торік навіть почали промислово вирощувати.

Він обов'язковий елемент великоднього кошика. Сало з хріном, запечене м'ясо теж з ним. Хрін до борщу. Хрін з буряком чи в чистому вигляді. Це те, до чого ми звикли. І уявіть, що хрін зникає з нашого столу. 

Його занесли до Червоної книги. У списку рослин, що під охороною - хрін великоплідний з'явився вперше.

Про те, які ще сюрпризи підготували науковці - 30 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Це чергова партія свіжовикопаного коріння хрону, що піде на перероблення. Спочатку його добре миють, а потім подрібнюють разом із соком буряка. І вже на виході - всім нам добре знайомий продукт.

Щоправда, до Червоної книги увійшов не цей хрін, а його родич - хрін великоплідний.

Професор Сергій Мосякін каже: візуально розрізнити обидва види хрону можуть тільки науковці. Але поширення червонокнижного хрону в Україні - локальне. Росте лише в притоках Тиси та Латориці, на Закарпатті, та в заплавах Дунаю - на Одещині. І його ареал - швидко скорочується.

Парадокс, але звичний для нас хрін, на відміну від червонокнижного - виявляється - нам фактично чужинець. Його вивели селекціонери. Хоча виробники вже жаліються, що одомашненого хрону в Україні теж бракує.

Домашній хрін, через його нестачу - торік навіть почали промислово вирощувати. Але біологи розрізняють бізнес та науку.

До четвертої редакції Червоної книги увійшло вісім із половиною сотень видів рослин та грибів, що потрапляють під охорону. У попередній - було трохи менше. А вилучено - 21 вид. Поміж них водяний горіх плавучий.

Колись південна рослина - через зміни клімату - прийшла на Київське водосховище і вже вкрила мілководдя Дніпра та десяту частину Київського моря.

Новини України: великоплідний хрін занесли до Червоної книги

Новини України: великоплідний хрін занесли до Червоної книги

Водяний горіх - реліктовий вид, його було мало, тому й потрапив під охорону в багатьох країнах. Але через зміни клімату - тепер не знаємо, як його позбутися.

Навіть не у воді водяний горіх несе небезпеку. Ступати по берегу треба край обережно, пробити взуття його колючками елементарно. Водяного горіха вже стільки, що може навіть стати рентабельним стартапом.

Червону книгу змінюють що-десять років. Науковці кажуть, що додавати чи вилучати з охоронних списків - це нормальний процес, притаманний для всього світу. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5937
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація