"Привид" Романа Поланскі отримав європейського "оскара"

"Привид" Романа Поланскі отримав європейського "оскара"

"Привид" Романа Поланскі отримав європейскього "оскара" / Фото: AFP

Фільм Поланскі "Привид", який вже приніс йому Срібного ведмедя Берлінського кінофестивалю, переміг у шести номінаціях з семи, в яких був представлений.

"Привид" Романа Поланскі отримав нагороду Європейської кіноакадемії як кращий європейський фільм.

Фільм Поланскі, який вже приніс йому Срібного ведмедя Берлінського кінофестивалю, переміг у шести номінаціях з семи, в яких був представлений.

Зіграв у "Привиді" Еван Макгрегор, який визнаний кращим актором. Також нагороди отримали сценаристи, композитор і художник, а сам Поланські був названий кращим режисером.

"Це занадто", - заявив Поланскі у ході телемосту з Таллінном, де проходила церемонія вручення нагород. Режисер подякував усім, хто з ним працював над фільмом.

Проте, у США триває розгляд справи за звинуваченням Поланскі у розбещенні малолітньої 33 роки тому. Швейцарія в липні 2010 року відмовилася задовольнити американський запит про екстрадицію режисера. Естонська влада заявляла, що Поланскі може безперешкодно приїхати на церемонію європейського Оскара, однак той усе-таки утримався від поїздки.

Між тим нагороду за кращу жіночу роль отримала француженка Сільві Тестуд, яка зіграла у фільмі Лурдес. Ізраїльська картина "Ліван" принесла нагороди режисерові Самуель Маоз (за найкращий дебют) і оператору Джіори Бейачу. 69-річний актор Бруно Ганц отримав почесний приз Європейської академії за внесок у кіномистецтво.

Зазначимо, нагороди Європейської кіноакадемії вручаються з 1988 року. Переможці обираються шляхом голосування майже 2300 членів організації, серед яких є актори, критики, режисери і продюсери.

Читайте також:

Поланські вперше з'явився на публіці після домашнього арешту

Кінокритики визнали "Соціальну мережу" найкращим фільмом року

Деніел Редкліфф - найбагатша людина Великобританії

Джонні Депп зніметься в новому фільмі режисера "Піратів"

"Привид" Романа Поланскі отримав європейського "оскара"

"Привид" Романа Поланскі отримав європейського "оскара"

Повʼязані теми:

Наступна публікація