На київських ринках викрили цілу корупційну схему

На київських ринках викрили цілу корупційну схему

Організатор корупційної схеми за місяць заробляв близько 600 тис. гривень. / Фото: ТСН.ua

Ветеринари вимагали гроші за дозвіл на реалізацію м'яса.

У Києві викрили корупційну схему - на 37-ми базарах група ветеринарних лікарів вимагала гроші за дозвіл на реалізацію м'яса. За кожну тушу, крім обов'язкових внесків, продавці сплачували від ста до п'ятисот гривень. Організатор за місяць заробляв близько 600 тисяч гривень.

Вчора на Дарницькому ринку двох ветлікарів упіймали на гарячому. За день на хабарах вони заробили 41 тисячу гривень, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Завідувачку лабораторії, яка вимагала гроші, спіймали працівники УБОЗ разом із прокуратурою. Грошима вона ділилась із своїм прямим керівником.

"Він начальник інституту, якому підпорядковується ця лабораторія", - повідомив прокурор.

Нині в лабораторії тихо та спокійно. Головний лікар підтверджує, що позавчора у них була дивна перевірка. Група людей біля двох годин їх навіть у туалет не випускала і все випитувала про хабарі.

У столиці на базарах викрили цілу корупційну схему

У столиці на базарах викрили цілу корупційну схему

"Вони перевіряли документи, перевіряли папки, вилучили касові книги, при них зробили обнулення каси. Особисто до нас, як до лікарів, ніяких претензій не було", - повідомила лікар ветеринарної медицини Людмила Гущенко.

За її словами, якщо хтось щось і знає, то це керівниця лабораторії - з нею ревізори спілкувались за зачиненими дверима.

"Завідуюча зранку, коли ми клеймили туші, вона оформляла робочі документи, виписувала документи, чеки і оформляла касу. Сьогодні вона прихворіла", - розповіла Гущенко.

Проте в прокуратурі озвучують свою версію - на роботі керівниці немає, бо вона не хвора, а в ізоляторі тимчасового тримання.

"Керівником лабораторії ветеринарної медицини з підприємців вимагалися грошові кошти за видачу довідок, які дозволяють здійснювати торговельну діяльність", - повідомив керівник відділу протидії корупції прокуратури міста Києва Олександр Корнієць.

Крім того, оперативники не заперечують, що й м'ясо продавали неякісне. Однак ветлікар голову на відсіч дає - м'ясо перевірене, а все інше - то наклеп. 

На захист керівниці лабораторії одна поперед одної виступають продавчині на ринку.

"Це все неправда, це така золота людина, це все неправда", - говорять вони.

Проте уже розпочате досудове слідство. Підозрюваним за хабарництво загрожує від п'яти до 10 років за ґратами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Черкасах на вимаганні хабара в 250 тисяч гривень зловили високопосадовця.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація