Нацбанк знизив облікову ставку

Дата публікації
Перегляди
4508
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк знизив облікову ставку

Ілюстрація / Фото: УНІАН

НБУ прагне знизити інфляцію до 5%.

Національний банк України знизив облікову ставку на 0,5% - від 17% річних до 16,5%. Рішення набирає чинності завтра, 6 вересня 2019 року.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій. 

Таким чином, НБУ продовжує цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до цілі 5%. За словами Смолія, на відповідне рішення вплинули дані про інфляцію в Україні, яка у серпні дещо знизилася, але залишилася вищою за прогноз.

Зазначимо, що облікова ставка – це відсоток під який, Нацбанк видає кредити комерційним банкам. Від цієї відсоткової ставки залежать, наприклад, відсотки за кредитами та депозитами банків. Зокрема, коли знижується відсоткова ставка, відповідно, зменшуються й відсотки за депозитами та кредитами.

Нагадаємо, правління Національного банку схвалило рішення знизити облікову ставку до 17% річних від 19 липня 2019 року. "Жорстка монетарна політика була вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, в тому числі через зміцнення обмінного курсу відносно валют країн-торговельних партнерів та зниження інфляційних очікувань населення, бізнесу, банків та фінансових аналітиків. Водночас показники інфляції залишалися порівняно високими як через тиск з боку споживчого попиту та виробничих витрат, так і значні темпи зростання адміністративно регульованих цін", - ідеться у повідомленні пресслужби регулятора. 

Тисяча гривень одним папірцем: Нацбанк презентував нову купюру

Тисяча гривень одним папірцем: Нацбанк презентував нову купюру

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4508
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація