Під час карантину злетіли ціни на молочку

Дата публікації
Перегляди
1325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під час карантину злетіли ціни на молочку

Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет зацікавився підняттям цін у торгівельних мережах.

В Україні піднялись ціни на молочну продукцію, про це заявляє Асоціація виробників молока після аналізу цін у найбільших торгівельних мережах.

"Середня ціна на молоко питне 2,5% жирності у березні склала 28,45 грн./кг, що на 4,7% вище, ніж у березні минулого року, а за перший квартал нового року вона зросла на 1%, порівняно з цінами на кінець минулого року. Ціна на масло вершкове у березні склала 225,39 грн/кг. Вона виявилася на 8,7% вищою, ніж у минулому році. У новому ж році ціни продовжили зростати і на даний час вони на 1,5% вищі, ніж у грудні 2019 року. Сир "Російський" в кінці березня коштував 223,62 грн/кг, що на 8,6% вище за минулорічні ціни, та на 3%, ніж на кінець року. Сир кисломолочний коштує 137,8 грн/кг, а це майже на 7% дорожче за минулорічний період та на 1,4% від початку року. Сметана (15%) також додала в ціні на 7% і на кінець березня коштувала 72,02 грн/кг", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що у першому кварталі такого стрибка цін не фіксувалось, тож протягом карантину здорожчання прискорилось. Зазначається, що із закриттям невеликих торгівельних мереж на карантин, ціни почали ажіотажно зростати у другій половині березня, що привернуло увагу Антимонопольного комітету. Після перевірок АМКУ ціни в останній тиждень березня почали зменшуватись. Також зазначається, що розробляється законодавча ініціатива щодо зниження ставки ПДВ на молочну продукцію.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація